Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nordic Streamer Viaplay ujawnia polskie pochodzenie przed premierą – TBI Vision

Katarzyna Bund

Nordic Entertainment Group (Grupa NENT) ujawniła trzy oryginalne polskie wersje swojej usługi przesyłania strumieniowego Viaplay przed jutrzejszym uruchomieniem usługi w tym kraju.

polskie mordy Został on zaadaptowany z bestsellerowej książki kryminalnej Katarzyny Bundy o tym samym tytule i opowiada historie zróżnicowanej grupy morderczych kobiet. Serial zostanie wyprodukowany przez Paprika Studios Poland z Grupy NENT.

czarny pies To sześcioczęściowy psychologiczny dramat akcji opowiadający o weteranów powracających z konfliktów w Afganistanie i Iraku, które były największymi operacjami bojowymi Wojska Polskiego od czasów II wojny światowej. Stworzony przez Artura Kowalewskiego (pakiet) z Grupy ATM.

Ostatni pokaz, Połykaj wolność Zainspirowany pierwszą powieścią Pauli Air i przedstawiający niszczycielski wpływ przemocy domowej. Napisany przez Agnieszkę Kruk i wyprodukowany przez Opus TV.

Filippa Wallestam, Chief Content Officer, Grupa NENT, powiedziała: „Chcemy odgrywać długoterminową pozytywną rolę w polskim przemyśle kreatywnym i będziemy pracować z najlepszymi talentami – niezależnie od tego, czy będą sławni dzisiaj, czy staną się sławni jutro. Trzy zamówienia pokazują, że nasze historie będą inne i ekscytujące, zarówno do przemyślenia, jak i do rozrywki.

Viaplay będzie dostępny w Polsce od 3 sierpnia w cenie 34 zł (8,88 USD) miesięcznie. Wprowadzenie na rynek oznacza, że ​​urządzenie transmisyjne NENT zostanie uruchomione w dziewięciu krajach europejskich, następnie w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2021 r., Holandii w pierwszym kwartale 2022 r. i na innych rynkach do końca 2023 r.

READ  Tencent przejmuje 1C Entertainment Group