Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

No Man’s Sky otrzymało misję, statek i wirtualną rzeczywistość w dzisiejszej aktualizacji Fractal

Aby uczcić premierę PSVR 2, symulatora eksploracji kosmosu od Hello Games, No Man’s Sky, zgodnie z wcześniejszą obietnicą, otrzymało mnóstwo ulepszeń VR – ale to nie wszystko! Wsparcie PSVR 2 pojawia się wraz z wyborem nowych dodatków dla wszystkich platform w dzisiejszej aktualizacji Fractal.

Po zainstalowaniu aktualizacji gracze No Man’s Sky mogą otrzymać nowy statek kosmiczny. Hello Games nazywa Utopia Speeder, który jest w stanie skakać po powierzchniach planet z dużą prędkością. Towarzyszy temu nowa, ograniczona czasowo wyprawa, zatytułowana Utopia, która rzuca wyzwanie podróżnikom, by połączyli siły i odbudowali opuszczony układ słoneczny dla tajemniczej Fundacji Utopia.

Wykonując różne kamienie milowe misji, gracze mogą odblokować hełm Fearsome Visor, nowego robota towarzyszącego dronowi i nie tylko.

No Man’s Sky — zwiastun aktualizacji Fractal.

Fractal wprowadza również szereg ulepszeń jakości życia, w tym obsługę kontrolera żyroskopowego na Switch, Playstation i Steam Deck. Dostępny jest również nowy katalog Cudów, w którym zapisane są najbardziej imponujące znaleziska graczy, a także nowe funkcje ułatwień dostępu i nowe opcje, które mają zapewnić podróżującym większą kontrolę nad sposobem, w jaki doświadczają gry.

W szczególności dla graczy Switch dzisiejsza aktualizacja Fractal odblokowuje dostęp do wszystkich misji Nexus i Quicksilver, a także do historii Trace of Metal – która obejmuje towarzysza drona i ulepszenia Minotaur Exomech jako nagrody.

Jednak największym dodatkiem Fractal jest niewątpliwie ulepszona obsługa VR No Man’s Sky, która została wydana zbiegając się z dzisiejszą premierą PSVR 2. Pełne informacje o łatce Dostępne na stronie Hello Games, ale główne punkty dotyczące VR są następujące:

  • PSVR 2, wykorzystując moc PlayStation 5, zapewnia prawdziwie wirtualną rzeczywistość nowej generacji. Zawiera odbicia, teselację terenu, zwiększoną odległość rysowania, gęstsze listowie oraz lepsze tekstury i załamania.
  • Funkcje charakterystyczne dla PlayStation VR2 obejmują wibracje zestawu słuchawkowego, technologię dźwięku 3D, inteligentne śledzenie, dotykowe sprzężenie zwrotne, adaptacyjne wyzwalacze z kontrolera PS VR2 Sense i nie tylko.
  • Przełączaj się między wirtualną rzeczywistością a standardową rozgrywką. Kontynuuj od istniejących zapisów, aby ponownie odwiedzić swoje ulubione planety, bazy i stworzenia w pełnej rzeczywistości wirtualnej.
  • HUD i interfejs użytkownika zostały całkowicie przeprojektowane pod kątem wirtualnej rzeczywistości, aby każda interakcja dostępna w grze była naturalna i celowa. w tym sterowanie opcjami Multi-Tool poprzez wbudowane menu Multi-Tool na świecie; Przeglądaj szybkie menu i inwentarz za pomocą osobistego wyświetlacza na nadgarstku.
  • Podnieś kokpit swojego statku kosmicznego, a następnie wyciągnij rękę i chwyć za stery, by polecieć. Odwróć się, aby zobaczyć pełny 360-stopniowy widok statku kosmicznego i kokpitu pojazdu, z niesamowitymi szczegółami widocznymi tylko w wirtualnej rzeczywistości.
  • Kilka interakcji otrzymało specjalne opcje dostępne tylko w VR, w tym: chwytanie roślin i innych przedmiotów kolekcjonerskich rękami; fizyczne otwieranie kokpitów statków i pojazdów zaburtowych; prowadź statki kosmiczne na żywo za pomocą drążka/przepustnicy VR; Uderzanie rzeczy w celu spowodowania uszkodzeń.
  • Dzięki pełnemu śledzeniu głowy i dłoni interakcje w VR sprawiają, że No Man’s Sky jest bardziej intuicyjne, dotykowe i wciągające niż kiedykolwiek wcześniej. Poluzuj fizyczną taśmę narzędzia wielofunkcyjnego z ramienia. Celuj intuicyjnie i strzelaj do celów lub odłóż go, aby wziąć udział w walce na pięści. Naciśnij przycisk na zestawie słuchawkowym, aby przełączyć ekran analizy, a następnie wskaż zwierzęta, rośliny i minerały, aby je zeskanować i odkryć.

Fractal – dostępny dzisiaj na PlayStation, Xbox, Switch i PC – to pierwsza gra No Man’s Sky w 2023 roku po bardzo pracowitych 12 miesiącach 2022 roku. Hello Games twierdzi, że jej pojawienie się oznacza początek „największego planowanego roku 2023”.

READ  Przywrócenie popularnego Blade Runnera fani przypisali kontrowersyjnemu dodatkowi Edycji Rozszerzonej