Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nium rozbudowuje sieć płatności w Europie o nowy korytarz Polski

Nium rozbudowuje sieć płatności w Europie o nowy korytarz Polski

Dziś Nium ogłosiło, że rozszerzyło swoją globalną sieć płatności, dodając nowy korytarz do jednej z największych gospodarek Europy – Polski.

Klienci Nium na całym świecie będą teraz mogli wysyłać pieniądze do Polski w lokalnej walucie – PLN (polskim złotym), z ofertą rozszerzoną również dla użytkowników końcowych. Płatności w złotówkach dotrą do beneficjentów w mniej niż 30 minut, a z usługi można korzystać na wszystkich rachunkach bankowych w walucie lokalnej.

W ostatnich latach Polska wyrosła na czołowy ośrodek przemysłowy w Europie, co najlepiej ilustruje rosnąca liczba nowych projektów i inwestycji, które przyciągnęła. Według niedawnego artykułu firmy azjatyckie zdecydowały się przenieść zakłady produkcyjne z Azji do Polski, aby zdywersyfikować działalność i skrócić łańcuchy dostaw. Jednocześnie firmy zachodnie otwierają w Polsce fabryki w celu obniżenia kosztów operacyjnych. Kraj ten został również nazwany „bramą Korei Południowej do Unii Europejskiej”, ponieważ w ostatnich latach odnotował gwałtowny wzrost inwestycji ze strony azjatyckiej potęgi.

Rozbudowa sieci Nium w Polsce pozwoli na szybszy i wygodniejszy przepływ płatności dla jej klientów. Pomoże firmom przezwyciężyć złożoność wysyłania płatności krajowych do Polski i otworzyć płatności w kraju w celu ułatwienia transakcji B2B, a także B2C, C2C i C2B.

Oczekuje się, że polska gospodarka będzie w tym roku rosnąć w stałym tempie, a firmy rozkwitają po pandemii. Widzimy więcej pieniędzy napływających do kraju, zarówno na cele inwestycyjne, jak i na płacenie sprzedawcom i dostawcom. Wszystkie środki przekazywane do Polski mogą być inicjowane w dowolnej z ponad 60 walut źródłowych oferowanych obecnie za pośrednictwem naszej platformy płatniczej, a odbiorcy otrzymają środki w walucie lokalnej – mówi Frederic Crosby, dyrektor ds. dochodów w NEOM.

W ramach europejskiej ekspansji NEOM, płatności będą dostępne we wszystkich lokalnych walutach innych niż euro dla innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, takich jak: Bułgaria (BGN), Czechy (CZK), Węgry (HUF) i Rumunia (RON) .

READ  Umowa kompensacyjna za drugi etap polskiego PAC-3 WISŁA