Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nintendo wygrywa spór prawny z pirackim serwisem hostującym gry

Nintendo wygrywa spór prawny z pirackim serwisem hostującym gry

Obraz: Nintendo

Nintendo wygrało spór z operatorem serwisu Sharehosting Dstorage, który nie usunął pirackich gier Nintendo ze swojego serwisu 1fichier.com, GamesIndustry.biz raporty.

Sąd Apelacyjny w Paryżu po raz drugi stanął po stronie Nintendo w tej sprawie po tym, jak wcześniej wydał to samo orzeczenie w maju 2021 r. Nintendo podjęło kroki prawne przeciwko Dstorage po tym, jak nie usunęło pirackich gier Nintendo ze swojej strony internetowej.

Po wygraniu sporu z Dstorage po raz drugi, Nintendo ogłosiło w oświadczeniu, że jest „zachwycone decyzją” i nazwało to zwycięstwem w walce z piractwem oraz „ważnym” momentem dla „całej branży gier”. został zobowiązany do zapłacenia 442 750 euro odszkodowania plus kolejne 25 000 euro na pokrycie kosztów opłat prawnych. , ale operator ma możliwość odwołania się, jeśli chce.

Oto pełne oświadczenie Nintendo:

Nintendo jest zadowolone z decyzji Sądu Apelacyjnego w Paryżu, ponieważ po raz kolejny wysyła jasny komunikat, że w przypadku odmowy lub cofnięcia dostępu do nieautoryzowanych kopii gier wideo pomimo uprzedniego powiadomienia, usługi hostingowe, takie jak Dstorage (1fichier), ponoszą odpowiedzialność na mocy art. Prawo francuskie usuwa lub blokuje dostęp do tych treści i może być zobowiązane do wypłaty odszkodowania posiadaczom praw, których prawa własności intelektualnej zostały naruszone.

Decyzja sądu o odpowiedzialności wobec Dstorage jest istotna nie tylko dla Nintendo, ale i całej branży gier. Uniemożliwi to posiadaczom praw, takim jak 1Fichier, twierdzenie, że przed usunięciem pirackich treści potrzebna jest uprzednia decyzja sądu, a ponadto decyzja sądu potwierdza, jakie posiadacze praw muszą złożyć powiadomienie, twierdząc, że zgłoszona treść narusza prawa autorskie lub prawa do znaków towarowych. ”

Nintendo pozwało wcześniej właścicieli innych platform udostępniania do sądu w podobnych sprawach. W 2021 roku wygrała proces sądowy przeciwko RomUniverse o wartości 2,1 miliona dolarów.

READ  Jak Forza Horizon 5 rozwija się w kolejnych generacjach konsol • Eurogamer.net