Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nintendo Switch nie jest już najlepiej sprzedającą się konsolą 2022 roku w Wielkiej Brytanii

Nintendo Switch nie jest już najlepiej sprzedającą się konsolą 2022 roku w Wielkiej Brytanii

Zdjęcie: Nintendo Live / Damian McFerran

Jeśli jest coś, co zostało ustalone dla najnowszej generacji konsol, to jest to brak. Niedobór półprzewodników oraz innych części i komponentów doprowadził do niedoboru zapasów zarówno na konsole PlayStation 5, jak i Xbox Series, a także wpłynął na produkcję Switcha. Ale wygląda na to, że doszliśmy do punktu zwrotnego, jeśli miesięczne wykresy GfK są czymś, przez co można przejść. (Dziękuję, Gameindustry.biz.)

W Wielkiej Brytanii sprzedaż konsoli do gier dla wszystkich trzech głównych producentów wzrosła w sierpniu, ale największy wzrost odnotowała największa biała wieża Sony (wzrost zapasów o 56%), dzięki czemu jest to obecnie najlepiej sprzedająca się konsola w Wielkiej Brytanii w 2022 roku. oglądałeś Cotygodniowe wykresy gierWtedy będziesz to wiedział Zakazany horyzont na zachód Działa szczególnie dobrze ze względu na pakiet PS5 – i wydaje się, że zadziałał.

Mimo sukcesu Sony, to wcale nie jest zła wiadomość dla Nintendo. Switch odnotował w sierpniu 4% wzrost sprzedaży, a Nintendo Switch Sports pozostaje w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier miesiąca – tym razem na piątym miejscu (bez sprzedaży cyfrowej). Seria Xbox również odnotowała 20% wzrost sprzedaży. Jednak sprzedaż konsol pozostaje na niskim poziomie rok do roku.

Nawet przy wzroście sprzedaży sprzętu do gier w porównaniu z lipcem, sprzedaż gier spadła o 3% w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 10% od sierpnia 2021 r. Rynek pozostaje więc trudny.

Czy jesteś zaskoczony, że PS5 wyprzedziło Switcha? Podziel się swoimi przemyśleniami w zwykłym miejscu.

READ  Huawei GT3 Pro Recenzja