Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nintendo przenosi wersje Mario Kart 8 i Splatoon na Wii U do trybu offline z powodu problemów z bezpieczeństwem

Nintendo przenosi wersje Mario Kart 8 i Splatoon na Wii U do trybu offline z powodu problemów z bezpieczeństwem

Nintendo wyłączyło wersje Mario Kart 8 i Splatoon na Wii U, ponieważ próbuje naprawić problem bezpieczeństwa „gry online”.

Jak zauważył VGCNastępujący post serwisowy dotyczący funkcji gier online Wii U pojawił się pod adresem Witryna Nintendo Jest 4:30 BST (8:30 PST) w piątek, 3 marca.

„Ta usługa sieciowa jest obecnie niedostępna z powodu pilnej konserwacji wymaganej w celu usunięcia luki w zabezpieczeniach związanej z grą online. Nie mamy jeszcze informacji o tym, kiedy usługi sieciowe będą mogły zostać przywrócone. Przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisano.

W chwili pisania tego tekstu obie gry są nadal offline i nie podano terminu rozwiązania problemu.

Nintendo nie określiło przyczyny obaw związanych z bezpieczeństwem. Jednak znany pracownik danych OatmealDome zasugerował w tweecie, że gry mogły przejść w tryb offline z obawy przed luką w zabezpieczeniach sieci o nazwie ENLBufferPwn.

Według wątku na Twitterze złośliwa luka pozwala atakującym przejąć konsolę innego gracza, po prostu łącząc ich online za pomocą kojarzeń dla wielu graczy.

OatmealDome zauważa, że ​​wiele Wii U, Switch. Gry i 3DS zostały załatane, aby chronić użytkowników przed atakiem, ale „Splatoon 1 i Mario Kart 8 nic nie otrzymały”.

Anthony jest niezależnym współpracownikiem zajmującym się wiadomościami naukowymi i grami wideo dla IGN. Ma ponad osiem lat doświadczenia obejmującego przełomowe osiągnięcia w wielu dziedzinach nauki i absolutnie nie ma czasu, aby cię oszukać. Śledź go na Twitterze @BeardConGamer