sport

Ning z Chin wygrywa złoto w finale 1500 m mężczyzn na Mistrzostwach Świata

Łyżwiarstwo szybkie – ISU World Cup Speed ​​Skating Series – Tomazo Mazowiecki, Polska – 13 listopada 2021. Chińska Zhongyan Ning startuje w mistrzostwach mężczyzn na 1500 m A REUTERS / Aleksandra Szmigiel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

(Reuters) – Chiński Ning Zhongyan przyspieszył przygotowania do zimowych igrzysk olimpijskich w snowboardzie w lutym po wygraniu finału mężczyzn na 1500 m podczas rewanżu Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger w Norwegii w niedzielę.

Ning zdobył złoty medal z czasem 1:45,16 i zwyciężył w klasyfikacji Pucharu Świata z Kim Min-sook z Korei Południowej, który zdobył brązowy medal w Stavanger. Amerykanin Joey Mantia zdobył srebro za zajęcie miejsca na podium.

Ning, który poprawił swoją grę po srebrnym medalu w rewanżowym meczu Mistrzostw Świata w Polsce w zeszłym tygodniu, powiedział, że złoty medal wzmocni jego pewność siebie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2022 w Pekinie 4 lutego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do reuters.com

„Wygranie tego medalu jest dla mnie bardzo ważne. To daje mi wielką pewność siebie w nadchodzącym roku olimpijskim” – powiedział Ning w oświadczeniu. oświadczenie.

„Tak, na pewno istnieje pewna presja w związku z igrzyskami olimpijskimi w Chinach, ale myślę, że sportowcy z innych krajów również są pod presją”.

Mistrz świata Thomas Kroll i mistrz olimpijski Kild Noyce mieli kolejny rozczarowujący tydzień, kiedy Holendrzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

W niedzielę Japonia świętowała trzy złote medale dzięki Tatsuyi Shinhamie, Nao Kodarze i Miho Takagi.

Shenhama wygrała drugie 500 m nowego sezonu Pucharu Świata, chociaż Kanadyjczyk Laurent Dubroy utrzymał pierwsze miejsce w rankingu po zajęciu drugiego miejsca.

Kodera i Takagi zwyciężyły odpowiednio w biegach kobiet na 500m i 1500m.

Kodaira ukończył ustalony medal w Stavanger, zdobywając brąz na 1000 m w piątek i srebrny na 500 m w sobotę.

Dodatkowe sprawozdania Manasi Patak w Bengaluru; Montaż przez Jacqueline Wong

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Valerie Rogers

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment