Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nigdy nie będzie wystarczająco dużego „pyska”, aby powstrzymać nas od obrony tego, co słuszne, mówi Bungie.

następny Najnowsze raporty Sony odmawia przyjęcia jakichkolwiek oświadczeń PlayStation Studios dotyczących praw reprodukcyjnych, Bungie – które Przejęcie Sony Ogłoszony w lutym – powiedział, że „nigdy nie będzie na tyle dużej kagańca, by powstrzymać nas przed wstawaniem się za tym, co słuszne”.

Bungie było jednym z pierwszych studiów Przemawiaj na poparcie Roe v Wade, ważne orzeczenie, które zalegalizowało aborcję w Stanach Zjednoczonych, po niedawnych doniesieniach, że Sąd Najwyższy USA próbował obalić to orzeczenie. W tamtym czasie deweloper nazwał to posunięciem „bezpośrednim atakiem na prawa człowieka”, dodając, że „obrona wyboru reprodukcyjnego i wolności nie jest trudną decyzją do podjęcia, a Bungie pozostaje zaangażowana w przestrzeganie tych wartości”.

Jednak w świetle doniesień, że Sony odmawia jakichkolwiek publicznych oświadczeń, które jej studia PlayStation mogą chcieć złożyć w kwestii praw reprodukcyjnych, niektórzy fani Bungie kwestionowali, czy deweloper nadal będzie mógł swobodnie mówić po jego przejęciu . Od Sony kompletne.

odpowiedzi na Jeden taki tweetstarszy menedżer społeczności Bungie dmg04 książki„Przyznaję, jestem tylko CM w wielkim programie, ale jestem przekonany: jesteśmy i zawsze będziemy, Bungie. Co jest właściwe.”

dmg04 dodał: „Trzeba to z czasem udowodnić, ale z roku na rok nadal wzmacniamy nasze filary i kulturę. Jest dużo pracy do wykonania, ale czuję, że jesteśmy na dobrej drodze dzięki talentowi, który mamy i pasję, którą wnoszą (nie tylko tworzenie gier, ale także ulepszanie przemysłu).”

Następnie dyrektor generalny Bungie, Pete Parsons, podzielił się poparciem dla sentymentu dmg04, retweetując temat i dodając jego pozytywny klimat prostym „tak”.

Wiadomość, że Sony odmawia przyjęcia oświadczeń któregokolwiek ze swoich studiów PlayStation w sprawie praw reprodukcyjnych, była pierwsza Zgłoszone przez The Washington Postpowołując się na e-mail, który prezes Insomniac Ted Price wysłał do personelu, wyjaśniając, dlaczego studio nie mogło wydać publicznego oświadczenia popierającego Roe v Wade — ponieważ zarówno Bungie, jak i P.sychonauts 2 Double Fine Developer Wcześniej zrobione – pomimo próśb personelu. Price dodał, że wierzy, że nastąpią „istotne reperkusje”, jeśli studio sprzeciwi się życzeniom Sony.

READ  Wzrost liczby lekarzy rodzinnych o 100 000 funtów, ponieważ wynagrodzenia lekarzy rodzinnych przekraczają sześciocyfrowe pomimo trudnych wizyt

Price odpowiedział również na pytanie od pracownika Insomnaic, który zapytał, czy przejęcie studia przez Sony ma teraz wpływ na jego wartości. „Jeśli chodzi o naszą wolność słowa”, napisał, „chociaż mamy dużą autonomię, którą często uważa się za oczywistą, są chwile, kiedy musimy przyznać, że jesteśmy częścią większej organizacji”. W większości przypadków nasza zdolność do tweetowania jest nieograniczona. Jednak zdarzają się rzadkie sytuacje, w których jesteśmy w opozycji (tak jak w tym tygodniu), a ostatnie słowo należy do SIE.

Przed raportem Washington Post należał do prezydenta PlayStation Jima Ryana przyciągnął wielką krytykę Po odwołaniu się do wniosku Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych o uchylenie Row v Wade w e-mailu do wszystkich pracowników, pracownikom powiedziano: „Jesteśmy to winni sobie nawzajem i milionom użytkowników PlayStation, aby uszanować różnice zdań między wszystkimi w naszych pomieszczeniach i na zewnątrz społeczności.” Ryan podobno następnie długo pisał o urodzinach swoich kotów, co skłoniło niektórych pracowników do oskarżenia szefa PlayStation o brak szacunku i bagatelizowanie kwestii praw reprodukcyjnych w wiadomościach widzianych przez Bloomberga.