Nieżyjący już Johnny McGee Cole wygrywa Mistrzostwa Irlandii Eurohockey przeciwko Polsce

Johnny McGee rozpoczął dramatyczne zwycięstwo w niedzielę o północy, kiedy Irlandia odniosła największe zwycięstwo w Eurohock Championship II.

Mark Dumildis został ukoronowany Dramatycznym Tygodniem Zielonej Maszyny, w którym zespół stracił zarówno Johnny’ego Lyncha, jak i Lee Cole’a z pierwszego wymienionego panelu przed wyjazdem, a następnie został zmuszony do izolowania się po bliskim kontakcie po locie do Polski.

Oznacza to, że Neil Classy i Percussion Gibson – sprowadzając listę debiutantów do siedmiu – przyszli przez przeniesienie Luke’a Madleya na listę rezerwową.

McKee odetchnął z wielką ulgą, kiedy wygrał ostatni rów z trenerem Dumildim, który przyznał, że podczas świętowania bramkarza doznał kontuzji nogi.

James Milligan, Ben Nelson, Mark McNellis, Kyle Marshall, Kevin Odea i Ian Stewart mają dla niego tylko pochwały za jego zrestrukturyzowaną stronę, która została wprowadzona.

„To jedna z rzeczy, które powiedzieliśmy, gdy większość zespołu wyszła z izolacji. Dojrzałość, którą chłopaki pokazali w tym tygodniu, była niesamowita” – powiedział Dumildi.

– Jedziemy z ostatnią sobotą, w której straciliśmy Johnny’ego Lyncha. Były rzeczy rozpraszające; niektórych z nich nie było wcześniej na boisku. Nie było idealne, ale starsi zawodnicy i [assistant coach] Jason Klingrod dobrze się nimi opiekował. Chłopaki dobrze sobie z tym poradzili.

Jako młoda grupa, ostatecznie wykazali wiele cech, których mogli się trzymać. Dobrze broniliśmy, a James Milligan celował w bramkach. Shane O’Donoghue rozwinął ten wielki talent po lewej stronie, a Johnny McGee wygrał.

Polak był mocny w pierwszych minutach, kiedy Miligen Mikloz obronił na początku, ale Sean Murray prawie stał się własną siatką, ale zareagował znakomicie, nurkując na całą długość i kręcąc piłką.

Od tego momentu Irlandia wrosła w to, zanim objęła prowadzenie w 15. minucie z Messim Pasanovsky w akcji. Wyszedł z drugiego zakrętu pierwszego zakrętu, z pionowym dośrodkowaniem z odwróconym drążkiem do Bena Walkera, aby pokazać drogę do domu.

READ  Z badania wynika, że ​​rosnące koszty utrzymania skłoniły 17% Polaków do poszukiwania dodatkowej pracy

Gdy Irlandia awansowała w drugiej kwarcie, Jeremy Duncan, O’Donoghue i Walker zmusili bramkarza do dobrych interwencji.

Długa piłka uderzeniowa Michaela Kaspersky’ego została jednak odbita w dolny róg przez Christiana Sudala.

Stewart osiągnął odległość dwóch cali od wiodącego stadionu w Irlandii.

Irlandia znakomicie zareagowała na tę ratunek, a gdy O’Donoghue zszedł w lewo i ruszył w kierunku bramki, McKee wyciągnął kij i powalił go do domu.

To zapewniło Zieloną Maszynę w doskonałej formie i wygrało z Włochami we wtorek (16:45 czasu irlandzkiego) — pokonując Chorwację 4:1 trzema bramkami w ciągu ostatnich dziesięciu minut — aby postawić ich na krawędzi pierwszego gola w tym tygodniu, biletu do eliminacji do Mistrzostw Świata.

„Miło jest mieć tam tego rodzaju nagrodę, a jeśli uda nam się ją zdobyć z wyprzedzeniem, da nam to trochę swobody na resztę turnieju” – dodał Dumildi.

„Ale Włochy będą w rzeczywistości bardzo trudne (Świat nr 40) Chorwacja jest dziś nadal bardzo piękna. Powinniśmy być lepsi niż dzisiaj, ale będziemy się rozwijać.

Irlandia: J. Milligan, D. Cross, J. McKee, K. Marshall, S. O’Donoghue, S. Murray, M. McNellis, P. McKinnon, J. Duncan, M. Robson, P. Nelson. Pod: De Walsh, N Classy, ​​K Odia, P Walker, F Gibson, I Stewart.

Polska: M Pacanowski, D Kotulski, G Jarzynski, J Kurowski, R Pawlak, J Janicki, P Pawlak, J Chumenczuk, W Rutkowski, M Kasprzyk, M Lange. Pod: M. Klovaki, D. Pembenek, M. Kamny, M. Koperski, K. Sudol, M. Novakovsky.