Economy

Niezawodna wydajność, która wymaga polerowania: przegląd klawiatury Dark Matter Collider TKL

Monoprice działa w branży elektroniki użytkowej od 2002 roku. Firma dostarcza klientom wszystko, od kabli Ethernet po słuchawki i urządzenia peryferyjne do gier. W czerwcu Monoprice uruchomiło Dark Matter, nowy dział gier peryferyjnych. Klawiatura Collider TKL to próba przebicia się przez Dark Matter na konkurencyjny rynek bez klawiszy.

Collider TKL firmy Dark Matter to niezawodna, ale prosta klawiatura. Collider TKL w jednej chwili wydaje się być wart swojej średniej półki cenowej, aw następnej już nie.

nie komplikuj

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Collider to standardowa klawiatura TKL typu plug-and-play, a jej prostota działa na jego korzyść. Ponieważ Monoprice koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości technologii przy niższych kosztach, śledzi, że jej dział gier zrobi to samo.

Zderzacz TKL firmy Dark Matter jest wyjątkowy, ponieważ jego pierwsze wrażenie pozostaje niezmienne przez całe doświadczenie. Na pierwszy rzut oka nie ma co tłumaczyć, a klawiatura nigdy nie zaskakuje w żaden znaczący sposób. Jest to standardowa czarna klawiatura z obudową ABS, stalową płytą i markowym światłem nad zestawem klawiszy strzałek. Jest to solidna konstrukcja, ale linia aluminiowych klawiatur HyperX Alloy Origins Core przewyższa ją. Oświetlenie RGB zapewnia większość wizualnej ekscytacji. Jeśli nie jesteś zainteresowany RGB, dostajesz to, co widzisz.

Zrzut ekranu za pośrednictwem Dark Matter

Dla osób zainteresowanych nagrywaniem RGB i makro, Collider oferuje wbudowaną personalizację i niestandardowe oprogramowanie. Dostosowywanie RGB w podróży za pomocą dwóch kombinacji klawiszy jest wygodne, a opanowanie zajmuje trochę czasu. Dla niektórych użytkowników sterowanie w locie jest często łatwiejsze w użyciu niż oprogramowanie. Ogólnie rzecz biorąc, nagrywanie makr może być uciążliwe, jeśli jesteś nowy w tym procesie. Oprogramowanie używane do przypisywania makr jest proste i wygląda trochę postrzępione na krawędziach, a czcionka wygląda szczególnie podejrzanie. Za około 100 USD oprogramowanie powinno wyglądać o wiele bardziej reprezentacyjnie, biorąc pod uwagę wygląd oprogramowania myszy Hyper-K Ultralight.

READ  Najwyższe instytucje kontrolne UE szybko zareagowały na COVID-19

Coś złowrogiego w ten sposób dzwoni

Prostota jego konstrukcji sprawia, że ​​Collider wygląda jak wiele konsol, ale większość cech dzieli z Logitech G Pro X TKL. Dark Matter’s Collider odzwierciedla niektóre niefortunne podobieństwa do klawiatury Pro X, ale podnosi je w innych obszarach.

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Naciśnięcie klawisza spacji zderzacza powoduje dźwięk podobny do metalicznego hałasu kontaktowego Logitech G Pro X. Ten rodzaj pingowania nie jest powszechny, ale trochę rozczarowujące jest słyszeć, jeśli wydałeś blisko 100 USD. Nawet przy użyciu podkładki na biurko do pochłaniania dźwięku, skwierczący dźwięk może być nadal wyraźny.

Ale nie wszystko jest złe. W porównaniu z hałasem Logitech G Pro X, stabilizatory Collidera są bardzo słabe. Zderzacz Dark Matter jest znacznie cichszy i znacznie mniej grzechocze niż droższy G Pro X, co sprawia, że ​​pingowanie jest nieco znośne.

Ale jak to się robi?

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Dark Matter dostarcza Collider TKL z czterema różnymi opcjami przełączników Cherry MX, w tym Blues, Browns, Reds i Speed ​​​​Silvers. Nasza jednostka kontrolna została załadowana szybkim sztućcem. Przełączniki te mają punkt aktywacji 1,2 mm i wymagają 45 g siły do ​​działania, dzięki czemu są lekkim i czułym przełącznikiem liniowym.

Pod względem wydajności Speed ​​Silvers zapewnia szybkie i bezlitosne wrażenia. Przygotuj kilka palców tu i tam, jeśli nigdy wcześniej nie używałeś Speed ​​Silver lub włącznika światła. Oba typy przełączników to w zasadzie stymulatory włosów, których stymulacja wymaga niewielkiego wysiłku. Początkowa krzywa uczenia się tych przełączników może zająć kilka meczów, aby się przyzwyczaić, ale Speed ​​​​Silvers kończą się bez wysiłku.

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Stabilizatory odgrywają również dużą rolę w tworzeniu spójnego doświadczenia i służą jako doskonały przykład, dlaczego marka Monoprice Dark Matter jest w pełni zasłużona. Omówiliśmy już, w jaki sposób stabilizator spacji przewyższa stabilizatory firmy Logitech, ale nie chodzi tylko o spację.

READ  Odnowienie licencji TVN24 w powietrzu, PiS chce większej kontroli mediów w Polsce - Digital TV Europe

Niektóre klawiatury mają stabilizatory zapasów, które sprawiają wrażenie, że należą do tej samej płyty. Razer BlackWidow V3 Mini to nowoczesny przykład tego, jak mogą czuć szorstkie stabilizatory i dźwięk. Każdy stabilizator wydaje się należeć do osobnej klawiatury. Wręcz przeciwnie, każdy stabilizator w zderzaczu ma ten sam dźwięk, czucie i lekkie drgania. Istnieje poczucie spójności, którego nie można uzyskać na wielu konsolach, nawet w HyperX.

Dzwonki i gwizdki (brak)

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Pomimo braku aluminiowej obudowy, zderzak ma kilka małych punktów sprzedaży, które pomagają mu zachować nogi na dłuższą metę. Funkcje takie jak odłączany kabel USB-C i podwójne nasadki klawiszy PBT zapewniają doskonałe wrażenia z klawiatury midway.

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Dark Matter oferuje użytkownikom odłączany kabel USB-C w tym przedziale cenowym jako sprytne i niezbędne posunięcie w 2021 roku. Port USB znajduje się pośrodku klawiatury, dając użytkownikowi trochę swobody w określaniu, po której stronie postawić komputer . Niestety, karbowana konstrukcja wokół złącza zmniejsza wygodę kabla USB-C, umożliwiając użytkownikowi podłączenie go tylko w jeden sposób.

Posiadanie podwójnego PBT to duża korzyść dla zderzaka, ponieważ jest on bardziej wytrzymały i zapobiega gromadzeniu się oleju. Te klawisze mają wysokie dno, które jest pogarszane przez metalowe bicie. Chociaż dźwięk nie jest tak przyjemny, jak mógłby być, tekstura klawiszy przypomina nam klawisze Razer PBT. Jednak klawisze Dark Matter nie są teksturowane ani grube.

Zdjęcie za pośrednictwem Coltona Dicka

Firma zawiera pojedynczą warstwę otwieranych nóżek. Jedna warstwa klapek jest prawie obowiązkowa, ale brak drugiej warstwy wydaje się być cięty w tej cenie. To wciąż wygodna klawiatura, ale brak możliwości regulacji jest jednym z jej mniej premium aspektów.

To twoje

Collider TKL firmy Dark Matter zapewnia relaksujące wrażenia w grach i nic więcej. To, co widzisz, jest tym, co dostajesz z Colliderem, a to działa za i przeciw temu. Kupujący otrzymują bezproblemową klawiaturę do gier, która nie robi nic złego, ale nie robi wrażenia, poza instalatorami.

READ  Europa cieszy się obfitością „wielkich” IPO w 2021 roku. Czy to zawyża?

W tym podwójne nasadki klawiszy PBT, pojedyncza warstwa odłączanych nóżek i odłączany kabel USB-C, wszystko to wygrywa, ale powinno być również uważane za standard w 2021 r. Jednak nie wszystkie dołączone funkcje spełniają ten standard . Przerzucane nóżki mają tylko jeden poziom, a złącze USB-C i rowkowana konstrukcja portu odbierają wygodę połączenia USB-C.

Biorąc pod uwagę pułapki i cenę Collider TKL, trudno patrzeć na konsole HyperX i nie porównywać tych dwóch. Możesz kupić całkowicie aluminiowy HyperX Alloy Origins Core TKL z czerwonymi przełącznikami liniowymi za 89,99 USD, a czasami 60 USD w sprzedaży. Collider kosztuje 99,99 USD w typowy dzień i 79,99 USD w sprzedaży. Zasadniczo sprowadza się to do tego, czy masz naprawdę mocną budowę, czy lepsze zapięcia.

Pozytywy

 • prosty projekt
 • Ponadprzeciętne stabilizatory
 • Łatwe dostosowywanie elementów sterujących na pokładzie
 • Odłączany USB-C
 • Podwójne nasadki klawiszy PBT
 • Solidna konstrukcja, bo jest plastikowa
 • minimalne marki

Negatywy

 • Brakująca warstwa rdzenia stopy
 • Hałas pingowania jest rozczarowujący w tej cenie?
 • Kompaktowa konstrukcja USB-C sprawia, że ​​jesteś daleko od wygody
 • Program wymaga trochę TLC

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment