Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

niespodzianka! Forspoken i inne gry Square Enix nie spełniły oczekiwań sprzedażowych

W wiadomościach, które prawie na pewno nikogo nie zszokują, Forspoken – wraz z nadmiarem „mniejszych” gier wydanych przez Square Enix w zeszłym roku – nie do końca spełnił oczekiwania wydawcy. Stanowisko firmy w tej sprawie zostało ujawnione w niedawnym briefingu biznesowym (jak podano w strona RPG), a obecny prezydent Yosuke Matsuda przekazał rozczarowujące wieści.

„Wprowadziliśmy na rynek wiele nowych małych i średnich tytułów” — mówi Matsuda [fiscal] Rok nie potoczył się tak dobrze, jak się spodziewaliśmy. ”Prawdopodobnie wskazuje na takie tytuły jak The DioField Chronicle, Valkyrie Elysium, Star Ocean: The Divine Force, a może nawet Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion. Wysoko oceniane Ghoul Tactics: Reborn też może być na liście.

Tymczasem Forspoken został wymieniony z imienia w raporcie — ale wszyscy mogliśmy się domyślić. RPG z otwartym światem oczywiście ma duży budżet, ale spotkał się z letnimi recenzjami i, w większości, obojętnością graczy, kiedy został uruchomiony w styczniu.

„Recenzje „Foresbuken”, które wydaliśmy 24 stycznia 2023 r., były trudne” — napisał Matsuda. „Miał słabą sprzedaż i chociaż wyniki nowych tytułów z datami premiery w lutym i marcu będą ostatecznym wyznacznikiem, dostrzegamy znaczne ryzyko spadku naszych zysków w roku fiskalnym 2020/3”, kontynuuje. Auć.