Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Niesamowity” Mike Pompeo w chińskim Covid | Świat | Aktualności

Były sekretarz stanu Donalda Trumpa skrytykował Komunistyczną Partię Chin za „niesamowite” próby ukrycia pochodzenia koronawirusa. Wirus został po raz pierwszy wykryty w chińskim mieście Wuhan, zanim szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Mike Pompeo został zaproszony do Fox News, aby omówić toczące się dochodzenie w sprawie źródła epidemii, a były urzędnik USA obwiniał Chiny.

Pompeo powiedział Fox News: „Pracowaliśmy nad uzyskaniem każdego możliwego dowodu.

„Próbowaliśmy to wprowadzić, CDC próbowało współpracować z Chińczykami, okropnie to opisywali.

„ Ale każdy dowód, jaki widzieliśmy przez cały czas, kiedy tam byłem, wskazuje, że pochodzi on z laboratorium w Wuhan Institute of Virology.

„Nie widziałem żadnych dowodów przeciwnych.”

TYLKO W: Wojna izraelsko-palestyńska: szokujący moment w ataku rakietowym ze Strefy Gazy przechwycony w domu CCTV – wideo

Były sekretarz stanu USA kontynuował: „Dowody te wciąż się gromadzą W związku z tym, że Komunistyczna Partia Chin nie pozwoli nikomu na dostęp do laboratorium, oryginalnych materiałów i lekarzy, którzy tam pracowali.

„ Lista prób ukrywania jest niesamowita.

„ Połączenie poszlak, które zebraliśmy, z intensywnym wysiłkiem, aby odmówić nam informacji o tym laboratorium, zdecydowanie sugeruje mi, że tutaj dorastaliśmy.

„Ryzyko, że to się powtórzy z tego lub innego chińskiego laboratorium jest bardzo realne” – dodał.

Uwagi Pompeo pojawiły się, gdy austriacki dziennikarz stwierdził, że chińscy i amerykańscy naukowcy pracują nad stworzeniem „nowych wirusów”.

Sky News Shari Markson Oczywiście, powiedział, oczywiście, że to robią – nawiasem mówiąc, nie tylko Chiny, ale także amerykańscy naukowcy.

„Nazywa się to poszukiwaniem pracy, gdzie tworzy się nowe wirusy, które wcześniej nie istniały… zdolne do wywołania pandemii.

„Naukowcy twierdzą, że tworzą te wirusy, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje wirusów mogą przenosić się na ludzi i wywołać pandemię, a następnie pracują nad opracowaniem szczepionek.

READ  Ashleigh Barty kończy 44-letnie oczekiwanie na Australian Open u siebie, pokonując Danielle Collins

nie przegap

„Wszyscy wydawali się gotowi zaakceptować chińską narrację, która okazała się dezinformacją, że to tylko naturalnie występujący wirus” – dodała.

w tym samym czasie, Osiemnastu naukowców podpisało list otwarty, w którym krytykował oficjalne dochodzenie WHO w sprawie zdarzenia Covid, twierdząc, że nie zapewnia ono „wyważonych rozważań”.

W liście napisano: „Nadal istnieje potrzeba dalszych badań w celu ustalenia pochodzenia epidemii.

„Teorie dotyczące zarówno przypadkowego uwalniania in vitro, jak i rozprzestrzeniania się zoonotów pozostają aktualne”.