Top News

Niemieckie Automotive Seating Systems planuje budowę fabryki w Polsce – First News

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE) poinformowała w środę, że niemiecka firma Isringhausen zainwestuje ponad 34 mln zł (7,7,4 mln) w produkcję siedzeń i sprężyn samochodowych w południowo-centralnej Polsce Ujjain.

Isringhausen to jeden z europejskich liderów w produkcji samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów i pojazdów terenowych.

„Firma zainwestuje ponad 34 mln zł i zatrudni 70 osób. Siedzenia będą produkowane w Ujjain.

Produkcja samochodów dostawczych ma rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku w miejscowości Clevis na południu Polski. Wcześniej, na początku grudnia tego roku, zakończy się produkcja samochodów osobowych Opel Astra.

Rozbudowa fabryki, która rozpocznie produkcję samochodów dostawczych, będzie kosztować 280-300 mln jenów.

W przyszłym roku z taśm produkcyjnych będzie musiało zjechać blisko 40-50 tys. samochodów dostawczych, a rok później zakład osiągnie pełną zdolność produkcyjną 100 tys. samochodów rocznie. Będą to modele zespołu Stellandis, w skład których wchodzą różne wersje, w tym Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato i Opel Movano.

Według informacji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), niemiecki inwestor kupił już 10 ha gruntu w pobliżu autostrady A4, na którym ma powstać zakład produkcyjny.

READ  W centrum uwagi: transakcje kontrolne i dominacja w Polsce

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment