Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemiecka Agencja Kosmiczna wykorzystuje Lockheed Martin do śledzenia kosmicznych śmieci

Niemiecka firma ogłosiła, że ​​Niemcy wykorzystają program świadomości kosmicznej Lockheed Martin do śledzenia obiektów w kosmosie.

Niemiecka agencja kosmiczna wybrała system dowodzenia i kontroli firmy iSpace, który gromadzi dane z rządowych, komercyjnych i naukowych czujników z całego świata, aby śledzić tysiące obiektów na orbicie, powiedział Lockheed w komunikacie z 6 kwietnia. System ostrzega operatorów o potencjalnych anomaliach lub kolizjach i sugeruje działania łagodzące.

„Żaden inny system nie zapewnia konserwacji katalogu w czasie rzeczywistym, przetwarzania zdarzeń kosmicznych i zadań związanych z czujnikami w wysoce skalowalnej infrastrukturze przetwarzania dla różnych czujników” – powiedział Amr Hussain, wiceprezes Lockheed Martin C4ISR Systems.

Lockheed Martin nie ujawnił wartości kontraktu iSpace z niemiecką agencją kosmiczną DLR z niemieckimi inicjałami. ISpace będzie współpracować z niemieckimi czujnikami, w tym radarem śledzącym i obrazującym, czujnikiem optycznym Niemieckiego Centrum Świadomości Kosmicznej oraz niemieckim eksperymentalnym radarem nadzoru i śledzenia, wskazał Lockheed Martin.

Wojsko USA już korzysta z iSpace, które firma wprowadziła w 2017 roku. Na przykład Dowództwo Strategiczne USA wykorzystywało ten program do wspierania swoich globalnych ćwiczeń wartowniczych w celu podniesienia świadomości na temat stanu kosmosu.

Ponadto siły zbrojne USAF wykorzystały iSpace do opracowania swojego ogrodzenia kosmicznego, radaru działającego w paśmie S na atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla na Oceanie Spokojnym. Chociaż wojsko nie ujawniło zakresu możliwości systemu, może on śledzić obiekty mniejsze niż 10 cm na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zdaniem ekspertów nawet odłamki o rozmiarze mniejszym niż centymetr mogą uszkodzić satelitę ze względu na dużą prędkość.

READ  Wolniejsze gwiazdy zewnętrzne Drogi Mlecznej wskazują, że ciemna materia jest przesadzona