Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemieccy rolnicy blokują traktorami główne autostrady w proteście przeciwko planom zniesienia ulgi podatkowej na olej napędowy

Niemieccy rolnicy blokują traktorami główne autostrady w proteście przeciwko planom zniesienia ulgi podatkowej na olej napędowy

Protesty mają trwać przez cały tydzień.

reklama

Podróżujący po całych Niemczech borykają się z poważnymi zakłóceniami, ponieważ masowy protest rolników spowodował zamknięcie dróg w całym kraju.

W ramach skoordynowanej akcji rolnicy jeździli swoimi ciągnikami po autostradach, zjazdach i małych drogach, wstrzymując przez nie ruch.

Demonstranci przed Bramą Brandenburską w Berlinie podnieśli banery przyczepione do traktorów z hasłami takimi jak „Bez gospodarstw, nie ma przyszłości”.

Rozwiązanie to rozpoczyna tydzień protestów przeciwko rządowemu planowi zniesienia zwolnień podatkowych na olej napędowy wykorzystywany w rolnictwie.

Gdzie protesty rolników doszło do zakłócenia?

W północno-wschodnim kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie rolnicy setkami ciągników blokowali autostrady. W proteście przeciwko podwyżkom poparły je firmy transportowe ciężarówka opłaty.

W regionie Cloppenburg w północno-zachodniej Dolnej Saksonii 40 pojazdów zamknęło główną drogę. Według policji w Saksonii niektóre autostrady w rejonie Drezna były niezdatne do użytku. Skupiska znajdują się także na autostradach A4, A13, A14 i A17.

Dlaczego niemieccy rolnicy protestują?

Podobne protesty miały miejsce w grudniu, kiedy niepopularna koalicja kanclerza Niemiec Olafa Scholza rozgniewała rolników, planując zniesienie ulgi podatkowej na samochody dla hodowców bydła. Rolnictwo Ulgi podatkowe na pojazdy i olej napędowy. Propozycje stanowiły część pakietu mającego na celu uzupełnienie luki w budżecie na 2024 r. wynoszącej 17 miliardów euro.

W zeszłym tygodniu rząd Częściowo opadłPowiedział, że zwolnienie z podatku samochodowego zostanie utrzymane, a obniżki zwolnień z podatku od oleju napędowego zostaną rozłożone na trzy lata.

Niemiecki Związek Rolników stwierdził jednak, że nadal nalega na całkowite anulowanie planów i rozpoczęcie „tygodnia pracy” rozpoczynającego się dzisiaj.

Protesty są analizowane po grupie Rolnicy W czwartek wicekanclerz Robert Habeck nie mógł zejść z promu. Przebywał w małym porcie na Morzu Północnym, wracając z osobistej podróży na przybrzeżną wyspę.

Incydent ten wywołał potępienie ze strony rządu i opozycji oraz Stowarzyszenia Rolników.

READ  Piosenka Jamesa Blunta dotarła do protestujących w Nowej Zelandii po Manilow i Maserinie - po tym, jak zasugerował ją muzyk | wiadomości ze świata

Władze ostrzegły, że skrajnie prawicowe grupy i inne osoby mogą próbować wykorzystać protesty. „Nie chcemy obecności prawicowych ani innych grup ekstremistycznych” na demonstracjach, powiedział gazecie Bild am Sonntag prezes stowarzyszenia rolników Joachim Rockweed.

Reforma budżetu obejmująca sporne cięcia była konieczna po tym, jak niemiecki sąd najwyższy uchylił wcześniejszą decyzję o ponownym przeznaczeniu 60 miliardów euro, które pierwotnie miały złagodzić skutki pandemii Covid-19, w celu wprowadzenia środków pomagających w walce z chorobą. Zmiana klimatu I zmodernizować kraj. Manewr ten był sprzeczny z narzuconymi przez Niemcy rygorystycznymi ograniczeniami dotyczącymi akumulacji długu.