Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemcy: Protestujący topless przerywają przemówienie Olafa Scholza, gdy pogarsza się kryzys paliwowy |  wiadomości ze świata

Niemcy: Protestujący topless przerywają przemówienie Olafa Scholza, gdy pogarsza się kryzys paliwowy | wiadomości ze świata

Protestujący topless przerwali niemieckiemu kanclerzowi Olafowi Schulzowi, gdy przygotowywał się do przemówienia podczas dnia otwartego swojego rządu w Berlinie.

Protestujący wspięli się na scenę z napisem na skórze, który głosił „GAS EMBARGO NOW”, zanim zainterweniował jego zespół ochrony.

Pan Schulz Przemawiał w niedzielę podczas Dnia Otwartego Rządu Federalnego w Kancelarii.

Z sondażu wynika, że ​​około dwie trzecie Niemców jest niezadowolonych z pracy swojego przywódcy i jego rozbitej koalicji, która od czasu objęcia urzędu w grudniu przechodziła kryzys po kryzysie.

Tylko 25% Niemców uważa, że ​​socjaldemokrata dobrze wykonuje swoją pracę, w porównaniu z 46% w marcu, według sondażu Insa dla tygodnika Bild am Sonntag.

Z kolei 62% Niemców uważa, że ​​Schulz – który był wicekanclerzem pod rządami weteranki konserwatywnej Angeli Merkel w byłej koalicji rządzącej – źle wykonuje swoją pracę, co jest wynikiem rekordowym, w porównaniu z zaledwie 39% w marcu.

obrazek:
Zdjęcie: AP

Od przejęcia władzyMusiał zmagać się z wojną na Ukrainie, kryzysem energetycznym, rosnącą inflacją, a teraz suszą – wszystko to zepchnęło największą gospodarkę Europy na skraj recesji.

Jego krytycy zarzucili mu, że nie wykazuje wystarczającego przywództwa.

Tymczasem pod koniec miesiąca Rosja wstrzyma na trzy dni dostawy gazu ziemnego do Europy głównym rurociągiem do regionu.

Państwowy gigant energetyczny ogłosił to w piątek, zwiększając presję na region, który stara się zatankować przed zimą.

Nieplanowana konserwacja rurociągu Nord Stream 1, biegnącego pod Bałtykiem do Niemiec, pogłębił kryzys energetyczny między Moskwą a Brukselą.

READ  Tucker Carlson potwierdza „nieedytowany” wywiad z Putinem w Moskwie