Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemcy najechały Polskę, co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej, a indyjski czas standardowy został przyjęty

Niemcy najechały Polskę, co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej, a indyjski czas standardowy został przyjęty

za pomocą CNBCTV18.com IST (opublikowane)

mini

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wygłosił przemówienie w Warszawie w 2019 r., prosząc o „wybaczenie Polsce historycznej winy Niemiec”.

Wojska niemieckie pod dowództwem Adolfa Hitlera zaatakowały Polskę 1 września 1939 r., co doprowadziło do wybuchu II wojny światowej. W odpowiedzi na niemiecką agresję Wielka Brytania i Francja wypowiedziały Niemcom wojnę. Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wygłosił przemówienie w Warszawie w 2019 r., wzywając do „przebaczenia niemieckiej winy historycznej”.

W 1947 roku, w tym dniu, przyjęto indyjski czas standardowy (IST). 1 września 1956 roku została zarejestrowana Indyjska Korporacja Ubezpieczeń na Życie (LIC), największa firma ubezpieczeniowa w kraju. Inne ważne wydarzenia, które miały miejsce tego dnia, to:

1875

Amerykański powieściopisarz Edgar Rice Burroughs, lepiej znany jako autor Opowieści Tarzana, urodził się w Chicago.

1923

Trzęsienie ziemi o sile 7,9 w skali Richtera nawiedziło aglomerację Tokio w Jokohamie, zabijając około 142 800 osób. Nazywa się to również wielkim trzęsieniem ziemi Kanto.

1930

Od tego dnia wszedł w życie Plan Younga, druga renegocjacja niemieckich reparacji wojennych z I wojny światowej.

1947

1 września 1947 r. przyjęto indyjski czas standardowy (IST), który wyprzedził o pięć godzin i 30 minut czas uniwersalny (GMT).

1951

Trzy kraje – Australia, Nowa Zelandia i Stany Zjednoczone – przystąpiły do ​​traktatu bezpieczeństwa poprzez Kartę ANZUS. Porozumienie zostało podpisane 1 września 1951 r. w San Francisco w celu udzielenia wzajemnej pomocy w przypadku agresji i pokojowego rozstrzygania sporów. Traktat wszedł w życie w 1952 roku.

1952

The Old Man and the Sea Ernesta Hemingwaya, ostatnie ważne dzieło powieściowe autora, zostało opublikowane w magazynie Life. Został również wydany jako książka i zdobył nagrodę Pulitzera w 1953 roku.

READ  Aldi i Lidl podążają za Tesco, obniżając ceny mleka wraz ze spadkiem kosztów

1954

W amerykańskich kinach pojawiła się „Rear Window” Alfreda Hitchcocka z Jamesem Stewartem i Grace Kelly w rolach głównych. Film szybko stał się klasykiem.

1956

The Life Insurance Corporation of India (LIC) została zarejestrowana 1 września 1956. Największa firma ubezpieczeniowa sektora publicznego została utworzona na mocy ustawy Parlamentu, LIC Act 1956, z wkładem kapitałowym Rs 5 crore od rządu centralnego.

1969

W Libii grupa młodych oficerów pod dowództwem Muammara Kaddafiego dokonała zamachu stanu, obalając króla i proklamując kraj republiką.

1985

Wspólna ekspedycja amerykańsko-francuska, kierowana przez amerykańskiego oceanografa dr Roberta Ballarda, odkryła wrak Titanica na dnie oceanu na głębokości około 13 000 stóp (4 000 metrów).

2014

Zajęcia rozpoczęły się na Uniwersytecie Nalanda, starożytnym międzynarodowym centrum nauki w Bihar, po ponad 800-letniej przerwie z 15 studentami.

2021

Cristiano Ronaldo ustanowił nowy rekord świata w liczbie goli strzelonych w międzynarodowej piłce męskiej, strzelając 110 i 111 bramek dla Portugalii w meczu eliminacyjnym Mistrzostw Świata FIFA z Irlandią.