Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niemcy dodają Szwajcarię, Polskę, Liechtenstein, Jordanię i Mauritius jako obszary wysokiego ryzyka

Nieszczepieni podróżnicy ze Szwajcarii, Polski, Liechtensteinu, Jordanii i Mauritiusa będą musieli stawić czoła surowszym przepisom wjazdu do Niemiec od najbliższej niedzieli, 5 grudnia, ponieważ wszystkie pięć osób zostało dodanych do niemieckiej listy obszarów wysokiego ryzyka.

Instytut Roberta Kocha (RKI), niemiecka organizacja opieki zdrowotnej zajmująca się zapobieganiem i kontrolą chorób, ogłosił decyzję 3 grudnia, jak podaje SchengenVisaInfo.com.

Pasażerowie, którzy spędzili czas w obszarze wysokiego ryzyka, powinni mieć przy sobie dowód wyników badań lub szczepień lub powrotu do zdrowia, a na żądanie przewoźnika przedstawić taki dowód do celów pojazdu. Wyniki badań będą dozwolone tylko wtedy, gdy obszar zainteresowania jest różny”, zauważa RKI, wyjaśniając zasady wjazdu dla osób przybywających do Niemiec z obszarów wysokiego ryzyka.

Wskazuje również, że dowód celu podróży, dowód szczepienia, rekonwalescencji lub wyniki badań należy przesłać na portal rejestracji cyfrowej einreiseanmeldung.de. Osoby, które zarejestrują się za pośrednictwem tego portalu, otrzymają potwierdzenie rejestracji w wiadomości e-mail, które należy wydrukować lub przenieść cyfrowo po przybyciu do Niemiec.

Pasażerowie z obszarów wysokiego ryzyka również podlegają izolacji. Jednak przesyłający dowody na wyzdrowienie lub szczepienie przeciwko wirusowi nie podlegają temu. Z kolei ci, którzy wjeżdżają do kraju z wynikami badań, mogą opuścić izolację dopiero piątego dnia, jeśli przetestowali Kovit-19 i ponownie uzyskają wynik negatywny.

Jeśli przed wejściem przebywasz w obszarze wysokiego ryzyka, odpowiedni test może zostać przeprowadzony dopiero na pięć dni przed wejściem (możliwość testu zwolnienia od piątego dnia wejścia),RKI wyjaśnia.

Aktualizując swoją listę krajów wysokiego ryzyka, RKI usunęła również Uzbekistan, Tajlandię oraz Saint Vincent i Grenadyny z listy, co oznacza, że ​​podróżni z tych krajów nie podlegają wyżej wymienionym ograniczeniom. Jednak rejestracja jest obowiązkowa przed podróżą do Niemiec.

READ  Francja U18 zgarnęła cztery czerwone kartki, gdy mecz z Polską został przerwany po horrorze i przytaknięciach

Lista obszarów zmienności wirusa pozostała niezmieniona od zeszłego tygodnia i obejmuje:

  • Botswana
  • Eswatini
  • Lesoto
  • Malawi
  • Mozambik
  • Namibia
  • Zimbabwe
  • Afryka Południowa

>> Niemcy klasyfikują 8 krajów jako obszary wariantów wirusa, usuwając 7 z listy wysokiego ryzyka

Wcześniej dziś SchengenVisaInfo.com podało, że ze względu na rozpowszechnienie wariantu Omicron i wzrost całkowitej liczby przypadków COVID-19 podróż do Niemiec była prawie niemożliwa, a od wczoraj władze niemieckie zgodziły się na nałożenie ostrzejszych ograniczeń. Zabraniając osobom niezaszczepionym wstępu do restauracji, barów, muzeów, bibliotek i wielu innych miejsc.

>> Kto może podróżować do Niemiec między COVID-19 i jakie są zasady?