Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nielegalne pozyskiwanie drewna” w DRK budzi obawy dotyczące umowy dotyczącej leśnictwa o wartości 500 mln USD podpisanej przez Borisa Johnsona | Demokratyczna Republika Konga

Grupy ekologiczne zgłosiły obawy dotyczące umowy o ochronie lasów o wartości 500 milionów dolarów (380 milionów funtów) podpisanej przez Borisa Johnsona na COP26, po potępiającym raporcie na temat „wyjętego spod prawa” sektora pozyskiwania drewna w Demokratycznej Republice Konga.

Johnson podpisał list intencyjny w imieniu Central African Forest Initiative (CAF) dotyczący 10-letniej umowy Obejmuje cele Ochrona lasów i torfowisk o wysokiej wartości. Z 200 milionów funtów zadeklarowanych przez Wielką Brytanię na ochronę dorzecza Konga podczas Cop26, 32 miliony funtów zostały przekazane kawiarni z budżetu pomocowego.

Na początku kwietnia rząd Demokratycznej Republiki Konga wydał długo oczekiwany Audyt krajowej branży pozyskiwania drewna. Okazało się, że sześciu kolejnych ministrów nielegalnie przyznało co najmniej 18 koncesji na wycinkę, łamiąc prawie 20-letni zakaz nowego przemysłowego wyrębu w drugim co do wielkości lesie deszczowym na świecie.

Według audytu, który stanowi pierwszy krok w kierunku „chaotycznej sytuacji”, operatorzy nie zapłacili rządowi ponad 3 milionów dolarów tantiem z powodu „chaotycznej sytuacji”. Umowa między Demokratyczną Republiką Konga a 12 darczyńcami Pierwszy dzień Cop26 został podpisany w Glasgow, aby odblokować 500 milionów dolarów na ochronę ogromnego ekosystemu.

Grupy ekologiczne twierdzą, że pieniądze podatników z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Francji i Niemiec mogą pójść na marne, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania w sprawie nielegalnych koncesji, a zakaz wyrębu przemysłowego zostanie zniesiony pod koniec tego roku.

Ministerstwo Środowiska Demokratycznej Republiki Konga wydał recenzję Spośród wszystkich umów koncesyjnych na lasy po przeglądzie, ale grupy ekologiczne wzywają do powstrzymania i ścigania naruszeń.

Znane jako płuca Afryki, lasy deszczowe dorzecza Konga są domem dla zagrożonych słoni leśnych i goryli i są ogromne magazyn węgla ten który Utrzymuje deszcz w miejscach tak odległych jak Egipt Jest domem dla Około 80 milionów ludzi. Pochłania około 4% rocznej światowej emisji dwutlenku węgla.

Greenpeace Irene Wabiwa Betoko, szefowa Congo Basin Forestry w Greenpeace, powiedziała: „Przegląd ujawnia cyrk nielegalnych nieprawidłowości, korupcji i przestępstw przeciwko środowisku. Afryka Domaga się dochodzenia prawnego wszystkich osób odpowiedzialnych za grabież lasu deszczowego i, w razie potrzeby, uchylenia ich immunitetu parlamentarnego”.

Pomimo zakazu nowego przemysłowego wyrębu, Demokratyczna Republika Konga ma jeden z najwyższych wskaźników wylesiania na świecie, 490 000 hektarów (1,2 miliona akrów) pierwotnych lasów deszczowych utraconych w 2020 r.Według Global Forest Watch.

Lord Goldsmith, sekretarz ds. środowiska międzynarodowego, odwiedził region w zeszłym miesiącu po tym, jak DRK nie spełniła pierwszego kroku policjant 26 Umowa i publikacja recenzji na początku stycznia.

W oświadczeniu powiedział, że jego podróż była doskonałą okazją do rozmowy z przywódcami w jednym z najbardziej bogatych w bioróżnorodność regionów na Ziemi. „Przywództwo krajów dorzecza Konga na konferencji COP26 było bardzo imponujące, z wielkimi obietnicami złożonymi zarówno przez kraje darczyńców, jak i kraje dorzecza Konga. Jestem zdeterminowany, aby dotrzymać tych obietnic” – powiedział.

Kaffee Alliance, koalicja krajów-darczyńców, która zawarła umowę o wartości 500 milionów dolarów z Demokratyczną Republiką Konga, z zadowoleniem przyjęła opublikowanie przeglądu, ale powiedziała, że ​​do tej pory nie wydano żadnych pieniędzy. W oświadczeniu dla The Guardian pochwaliła publikację raportu Generalnego Inspektoratu DRK w sprawie koncesji na wycinkę i powiedziała, że ​​będzie kontynuować współpracę z rządem DRK w celu wzmocnienia gospodarki leśnej.

„Kafi nadal angażuje się we wspieranie Demokratycznej Republiki Konga, aby zapewnić realizację celów i zobowiązań zawartych w liście intencyjnym na lata 2021-2031” – powiedziała.

Znajdź więcej Wiek zasięgu wymierania tutaji śledź reporterów bioróżnorodności Phoebe Weston I Patricka Greenfielda Najnowsze wiadomości i funkcje na Twitterze

READ  Zawalenie się budynku w Miami – ostatnie: liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do trzech, ponieważ uważa się, że wśród 99 zaginionych jest ciężarna brytyjska matka