Top News

Niektórzy na Węgrzech i w Polsce rozmawiają o opuszczeniu EU Newsline

BUDAPESZT, Węgry (AP) – Kiedy Węgry i Polska przystąpiły do ​​Unii Europejskiej w 2004 roku, po dziesięcioleciach komunistycznej dominacji, ich obywatele spragnieli zachodnich standardów demokratycznych i dobrobytu.

Siedemnaście lat później, gdy UE intensyfikuje swoje wysiłki na rzecz powstrzymania recesji demokratycznej w obu krajach, niektórzy rządzący prawicowi populiści na Węgrzech iw Polsce flirtują z perspektywą porównania sojuszy z byłymi sowieckimi ciemięzcami. Obóz handlowy.

Marek Suzuki, czołowy członek rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość, powiedział w tym miesiącu, że „Polska będzie walczyć z najeźdźcami Brukseli”.

Nie jest jasne, w jakim stopniu tego rodzaju rozmowy odzwierciedlają taktykę negocjacyjną dotyczącą opuszczenia 27-członkowej federacji lub uścisku dłoni z Brukselą. Oba kraje są największymi beneficjentami netto unijnych pieniędzy, a większość ich obywateli chce pozostać w tym obozie.

Jednak w ostatnich miesiącach retoryka nasiliła się po tym, jak UE nałożyła grzywny finansowe na członków, którzy utracili zasady praworządności i demokratycznych rządów.

W grudniu prawodawcy UE zatwierdzili rozporządzenie ograniczające dostęp do niektórych funduszy unijnych do prawa danego kraju. Jest skierowany do Węgier i Polski.

READ  Arabian Space - szkolenie. Polski otwiera drzwi Alsimowi w szkoleniu wojskowym DA-42

About the author

Hanley Bennett

„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.

Add Comment

Click here to post a comment