Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niedawna katastrofa w Miami: Ekspert ds. Lotnictwa mówi, że „więcej nie zaszkodzi cudowi”, ponieważ tania linia lotnicza osiąga NTSB

Awaria samolotu na międzynarodowym lotnisku w Miami

samolot Ze 126 osobami na pokładzie zapalił się Kiedy podwozie załamało się na pasie startowym o Międzynarodowy port lotniczy Miami Wtorek.

Do tragicznego wypadku doszło, gdy samolot Red Air przyleciał z Santo Domingo na Dominikanie Miami– Rzecznik Departamentu Lotnictwa Ded Greg Chen.

Trzy osoby zostały lekko ranne i przewiezione do szpitala na leczenie, a pozostałych pasażerów przetransportowano autobusami z miejsca wypadku do terminalu.

Samolot przylatywał z Santo Domingo około 17:30, kiedy doszło do wypadku.

Wydawało się, że spoczął w pobliżu trawiastego obszaru z boku pasa startowego.

Urzędnicy lotniska powiedzieli, że niektóre loty były opóźnione z powodu pożaru.

1655917212

Pasażer na pokładzie rozbitego samolotu opisuje „przerażającą” scenę

Pasażer na pokładzie samolotu RED Air Flight 203, który rozbił się na międzynarodowym lotnisku w Miami, opisał „przerażającą” scenę lokalnym serwisom informacyjnym. Herold z Miami.

„Ludzie byli bardzo przestraszeni” – powiedział Mauricio Davies, który wracał z Wenezueli i leciał przesiadką z Santo Domingo do Miami.

„Ludzie trzymali się siedzeń, aby uniemożliwić im obrót” – dodał, zauważając, że kiedy 126 pasażerów na pokładzie zorientowało się, że wybuchł pożar, wspólnie zaczęli krzyczeć w panice.

Czytaj więcej z Miami Herald tutaj.

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 18:00

1655915412

Obejrzyj: Pasażer Red Air Flight 203 udostępnia materiał ze swojej ucieczki

Pasażer na pokładzie samolotu Red Air Flight 203 z Santo Domingo do Miami we wtorek po południu sfilmował przerażające chwile, zanim on i inni pasażerowie awaryjni opuścili zjeżdżalnię ewakuacyjną.

Kiedy pan Delgado schodzi ze zjeżdżalni awaryjnej, z samolotu, z którego uciekł zaledwie kilka sekund wcześniej, widać smugę czarnego dymu.

Nagranie pokazało, że niektórzy pasażerowie zatrzymali się, aby odebrać swój bagaż, w tym torby na kółkach, przed wyjściem z samolotu, z naruszeniem zasad ewakuacji w nagłych wypadkach.

Obejrzyj cały klip poniżej:

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 17:30

1655913612

Red Air: jedna z najnowszych linii lotniczych w regionie

Red Air to jedna z najnowszych firm w regionie Linie lotnicze. Firma z siedzibą w Republika DominikanyA Uruchomiona Jesień 2021 – chcąc rzucić wyzwanie innym liniom lotniczym ze zniżkami, oferując stosunkowo niedrogie loty między USA a Karaibami.

Abi Asher przygląda się nowicjuszowi linii lotniczej w sektorze lotniczym regionu.

Oliver O’Connell22 czerwca 2022, godz. 17:00

1655911812

Oświadczenie Red Air w sprawie wypadku

Red Air wydał następujące oświadczenie po katastrofie we wtorek.


RED Air poinformowało, że dzisiaj, we wtorek, 21 czerwca o godzinie 17.45, lot L5-203, który pokonywał trasę między miastami Santo Domingo i Miami, po wylądowaniu na Międzynarodowym Lotnisku w Miami (MIA) miał problemy techniczne. MIA).

Uprzejmie informujemy, że 130 pasażerów i 10 członków załogi zostało ewakuowanych i potraktowanych zgodnie z obowiązującymi protokołami oraz przestrzegano obowiązujących procedur prawnych w tych przypadkach.

Komitety Dominikańskiego Instytutu Lotnictwa Cywilnego wraz z władzami lokalnymi miasta Miami wszczęły odpowiednie dochodzenia w celu ustalenia okoliczności zdarzenia.

W RED Air wyrażamy naszą absolutną solidarność z pasażerami i załogą.

Czerwone powietrze

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 16:30

1655910012

ICYMI: Film pokazuje spanikowanych pasażerów uciekających po wypadku

Tuż przed 17:40 we wtorek lot Red Air z Dominikany doświadczył awarii podwozia po przylocie, co spowodowało, że samolot przewożący 126 osób wpadł w poślizg na pasie startowym 9 w MIA.

Pojazd wkrótce zapalił się, powodując, że pasażerowie uciekli z samolotu lecącego z Santo Domingo, niektórzy zostali sfilmowani podczas odjeżdżania z wraku, podczas gdy inni zatrzymali się, aby sfilmować wypadek telefonami.

Widziano, jak wielu wyciąga bagaż z płonącego samolotu, gdy przybyły ekipy ratunkowe.

Josh Marcus Raporty szczegółowe:

Oliver O’Connell22 czerwca 2022, godz. 16:00

1655909207

Samolot Red Air zapalił się we wtorek, gdy jego podwozie spadło podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w Miami

(AFP)

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 15:46

1655908212

NTSB uruchamia sondę zderzeniową w Miami, gdy mówią ocaleni

śledczy Z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu ma przybyć w Międzynarodowy port lotniczy Miami W środę rozpoczyna się śledztwo w sprawie lotu Red Air po tym, jak jego podwozie spadło na pasie startowym i spowodowało jego awarię.

NTSB Wysyła zespół śledczych do Miami Po awarii dzisiejszego sprzętu i locie odrzutowca MD-82 na międzynarodowym lotnisku w Miami” – napisała we wtorek wieczorem Agencja Badania Wypadków Transportu Cywilnego, zaledwie kilka godzin po wypadku o 17:45, który spowodował dym RED Air Flight 203.

relacjonuje Joanna Chisholm.

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 15:30

1655906733

Ekspert lotniczy mówi, że to cud, że w wypadku nie ucierpiało więcej osób

To cud, że w katastrofie nikt nie został ranny, powiedział ekspert ds. lotnictwa Scott Harrington dla CBS News, analizując wypadek na międzynarodowym lotnisku w Miami.

„Oczywiście, wyglądało to tak, jakbym… znowu nie jestem do końca pewien co do szczegółów tego lotu… ale piloci wyglądali na dobrą robotę, utrzymując to wszystko w jednym kawałku. Zatrzymać to, aby samolot mógł być zaparkowany w pozycja umożliwiająca dotarcie sprzętu ratunkowego do samolotu.”

Dodał, że piloci są szkoleni, aby zachować spokój w takich sytuacjach.

„Jesteśmy tak skoncentrowani. Nasz mózg przechodzi w tryb lotu. Skupiamy się na problemie i zwracaniu uwagi na rozwiązanie tak bardzo, jak to możliwe. Czasami, jeśli pęknie część mechaniczna, niewiele możemy zrobić”.

Oliver O’Connell22 cze 2022 15:05

1655905521

Obejrzyj: Pasażer Red Air Flight 203 udostępnia materiał ze swojej ucieczki

Pasażer na pokładzie samolotu Red Air Flight 203 z Santo Domingo do Miami we wtorek wieczorem sfilmował przerażające chwile, zanim on i inni pasażerowie awaryjni wydostali się ze zjeżdżalni ewakuacyjnej.

Paulo Delgado, który udostępnił swoje nagranie z telefonu komórkowego Johnowi Carlosowi Estradzie z CBS Austin, można zobaczyć uciekającego z rozbitego samolotu, podczas gdy pasażerowie z przodu iz tyłu słychać pospiesznie próbujących wysiąść z dymiącego samolotu w bezpieczny, ale pospieszny sposób.

Kiedy pan Delgado schodzi ze zjeżdżalni awaryjnej, z samolotu, z którego uciekł zaledwie kilka sekund wcześniej, widać smugę czarnego dymu.

Obejrzyj cały klip poniżej:

Joanna Chisholm22 czerwca 2022 14:45

1655901921

Czym jest McDonnell Douglas MD-80, który rozbił się we wtorek w Miami?

We wtorek około godziny 18:00 samolot McDonnell Douglas MD-80 startujący z Dominikany, macierzystej bazy niedawno założonej linii lotniczej RED Air, zapalił się, gdy jego podwozie spadło na pasie startowym o godz. Międzynarodowy port lotniczy Miami.

McDonnell Douglas MD-80 to średniej i średniej wielkości samolot odrzutowy produkowany przez firmę McDonnell Douglas. Od startu w 1979 roku był używany przez dziesiątki linii lotniczych z całego świata, z głównymi klientami, w tym Delta Airlines, Spirit Airlines, American Airlines, Alaska Airlines i Swissair.

American Airlines były pierwszą dużą amerykańską linią lotniczą obsługującą odrzutowiec pasażerski i w 1982 roku rozpoczęły leasing 20 swoich 142-miejscowych samolotów McDonnell Douglas. Na początku XXI wieku linie lotnicze ogłosiły, że wycofają i wymienią wszystkie swoje MD-80. Boeing 737-800 był najbardziej oszczędnym paliwem. Ostatni lot American Airlines MD-80 odbył się 4 września 2019 roku.

Według stanu na maj 2022 r. w eksploatacji znajdowało się 148 samolotów serii MD-80, wśród których operatorami są między innymi USA Jet Airlines, które mają łącznie 18 samolotów, oraz Canadian Airways Congo, które obsługują dwa samoloty. Od innych przewoźników z mniejszymi flotami.

według Sieć Bezpieczeństwa LotniczegoBaza danych udokumentowała 88 incydentów z udziałem McDonnell Douglas MD-80 od 1979 r., z 1446 zgonami.

Joanna Chisholm22 czerwca 2022 13:45