Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niech jedzą przestrzeń! Elon Musk i wyścig po światowy głód | Arwa Mahdawi

NSI kolor piżma sześciorga dzieci i cztery firmy. On próbuje położyć Frytki w naszych mózgachBuduj autonomiczne samochody, ratuj świat przed Koniec świata dla sztucznej inteligencjii kolonizacja Marsa. Krótko mówiąc, w człowieku dużo się dzieje. Można by pomyśleć, że prawie nie ma czasu na jedzenie, nie mówiąc już o tweetowaniu – i w rzeczywistości Musk twierdził, że przez większość dnia chodzi na spotkania, a czas, który spędza na Twitterze, to „prawie nicJednak przypadkowemu obserwatorowi można by wybaczyć, gdyby pomyślał, że miliarder mieszka na Twitterze.Musk wydaje się codziennie trafiać na pierwsze strony gazet z powodu jego nieuczciwej działalności internetowej, która polega głównie na łamaniu żartów dla nieletnich (w tym niedawnych seksistowskich dowcipów na temat pierś) , Opinia KryptowalutaI wdaj się w sprzeczki online.

Najnowsze wiadomości Meat Mask na Twitterze z Davidem Beasleyem, dyrektorem Światowego Programu Żywnościowego. Zbrodnia Beasleya była następująca: sugerowano, że Musk, który niedawno stał się najbogatszą osobą w historii wszechświata i pierwszą osobą w historii Ponad 300 miliardów dolarów, może pomóc głodnym. Według Światowego Programu Żywnościowego 42 miliony ludzi są na skraju załamania głód Z powodu połączenia kryzysu klimatycznego, ubóstwa strukturalnego, konfliktu i pandemii. w ostatnich dniach Wywiad z CNN, Paisley o imieniu Od 1% do „eskalacji teraz, jednorazowo”, aby dać 6 miliardów dolarów, to sprawiedliwe 0,36% Ogólny wzrost wartości netto 400 największych miliarderów świata w zeszłym roku. Beasley następnie zweryfikował nazwisko Jeffa Bezosa i Muska, zauważając, że ten ostatni odnotował wzrost wartości netto o 6 miliardów dolarów w ciągu zaledwie jednego dnia w zeszłym tygodniu.

Proszenie superbogatych o pomoc w zapobieganiu zbliżającej się katastrofalnej klęski głodu wydaje mi się wystarczająco rozsądne. Jednak Musk był bardzo drażliwy, prosząc o udział. „Gdyby WFP mógł opisać w tym wątku na Twitterze, w jaki sposób rozwiązałoby głód na świecie o wartości 6 miliardów dolarów, sprzedałbym teraz akcje Tesli i zrobiłby to” Tweetuj w niedzielę. (Nawiasem mówiąc, zostało to dołączone do zjadliwego tweeta od jednego z jego doradców z pytaniem, dlaczego WFP nie rozwiązało problemu głodu na świecie, biorąc pod uwagę, że w 2020 r. zebrało 8,4 miliarda dolarów). Jeśli WFP korzystało z „księgowości open source, aby opinia publiczna mogła dokładnie zobaczyć, jak wydawane są pieniądze”. Niedokładna implikacja tutaj brzmiała: oczywiście zamierzam pomóc zakończyć głód na świecie, ale nie mogę ufać WFP.

READ  Mikroskamieniałości mogą być dowodem na to, że życie zaczęło się „bardzo szybko” po uformowaniu się Ziemi | skamieniałości

Wymówka Muska, że ​​nie przekazał niewielkiej części swojej fortuny Światowemu Programowi Żywności, nie jest oryginalna. Miliarderzy uwielbiają tęsknie ogłaszać, że umierają, aby zapłacić więcej podatków, ale nie mogą znieść widoku nieefektywnego wykorzystania ich pieniędzy, więc dla dobra wszystkich lepiej było je gromadzić. w zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na (nie trwało długoPlan Demokratów dotyczący opodatkowania miliarderów CEO BlackRock, Larry Fink, powiedział, że byłby szczęśliwy, gdyby zrezygnował z większej liczby Dosh, gdyby było Zapewnienia, że ​​będzie dobrze wydane. „Jeżeli uda nam się znaleźć rozwiązania, dzięki którym pieniądze będą mogły być skierowane w odpowiedni sposób, mam więcej do zaoferowania”. kolega miliarder Ray Dalio Powiedział też, że chętnie zapłaciłby większy podatek, gdyby osiągnął „większą produktywność”, ale niestety nie był tego pewien. Tymczasem Musk dał do zrozumienia, że ​​wyświadcza nam wszystkim przysługę, nie płacąc więcej podatków. „Moim planem jest wykorzystanie pieniędzy, aby przenieść ludzkość na Marsa i utrzymać światło świadomości” – powiedział ćwierkanie ostatni czwartek. Dwa dni później mrocznie ostrzegł, że podatek od miliarderów spłynie. „W końcu innym ludziom kończą się pieniądze, a potem przychodzą po ciebie”.

Oczywiście rząd przyjechał już po większość z nas. Przeciętne amerykańskie gospodarstwo domowe płaciło w ostatnich latach około 14% podatków federalnych (nie licząc podatków stanowych). Miliarderzy płacą tylko ułamek tej kwoty. ProPublica obliczyła, że ​​„realna stawka podatkowa” Muska jest zbyt niska 3,27%. Ale to dobrze; Pracuje po godzinach, aby „utrzymać światło świadomości”. Miliony ludzi mogą być na krawędzi głodu, ale Musk ma plan. Niech jedzą przestrzeń!