Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

’Nie skończyłem!’ Kamala Harris wpada na reportera, który przerwał mu pytanie, kiedy odwiedzić granicę

Kamala Harris zadzwoniła w czwartek do reportera Univision, aby zapytać, kiedy zamierza odwiedzić granicę amerykańsko-meksykańską – i znowu straciła spokój, gdy zapytała, dlaczego nie pojechała na stronę jako jej „car graniczny”.

Dzień po jej powrocie z Meksyku i Gwatemali Harris rozmawiała z kolumbijską dziennikarką Elią Calderonem, przedstawicielem sieci z Miami, gdzie rozmawiała z prezydentami obu krajów o sposobach ograniczenia przyjazdów na granicę.

Liczby imigrantów są w tym roku na dobrej drodze, osiągając poziomy nienotowane od 2006 roku.

– Powiedziałem, że jadę na granicę – powiedział Harris, wyraźnie zirytowany.

’I ja-’

Calderon przemówił przez łącze wideo, przerywając mu i pytając: „Kiedy idziesz?”

– Administracja zapytała… – kontynuował Harris.

Przerwałem i słysząc pytanie Calderona, odpowiedziałem krótko: – Jeszcze nie skończyłem.

Powiedziałem, że jadę na granicę. Poza tym, jeśli chcemy uporać się z problemami na granicy, musimy uporać się z problemami, które zmuszają ludzi do wyjazdu na granicę – do ucieczki na granicę.

To są główne przyczyny.

Tak więc moja pierwsza podróż, jako wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, polegała na udaniu się – jeśli chodzi o podróż zagraniczną – do Gwatemali.

być na ziemi. Aby zająć się podstawowymi przyczynami – i dlaczego mieszkańcy Gwatemali wyjeżdżają?

W czwartek Harris rozmawiał z reporterką Univision Elią Calderon, która zapytała ją o to, kiedy odwiedzi granicę amerykańsko-meksykańską, aby na własne oczy zobaczyć sytuację migrantów. wyraźnie zirytowany Harris zaatakował ją za przerywanie, aby zmusić ją do pytania

Harris powiedział Calderonowi, że jeszcze nie skończyła mówić, oskarżając reportera o przerywanie jej.  Następnie wyjaśniła, że ​​jeszcze nie odwiedziła, ponieważ chciała, aby jej pierwsza zagraniczna podróż – do Gwatemali i Meksyku – dotyczyła walki z podstawowymi przyczynami imigracji.

Harris powiedział Calderonowi, że jeszcze nie skończyła mówić, oskarżając reportera o przerywanie jej. Następnie wyjaśniła, że ​​jeszcze nie odwiedziła, ponieważ chciała, aby jej pierwsza zagraniczna podróż – do Gwatemali i Meksyku – dotyczyła walki z podstawowymi przyczynami imigracji.

Harris poruszyła palcem Calderona, mówiąc jej:

Harris poruszyła palcem Calderona, mówiąc jej: „Nie skończyłam” – jak pokazuje hiszpańskie tłumaczenie. Zaśmiała się niezręcznie, łajając reportera

„Czy masz już datę wyjazdu na granicę, żeby zobaczyć sytuację na własne oczy?”, zapytał Calderon.

READ  Iwan Gerszkowicz: Rosja oskarża amerykańskiego dziennikarza o szpiegostwo - donosi

– Będę cię informował – odpowiedział Harris.

Jej nagana dla Calderona, zwięźle „Nie skończyłam”, powtórzyła jej dymisję Mike’a Pence’a, kiedy próbował jej przerwać podczas debaty wiceprezydenckiej w październiku ubiegłego roku.

– Mówię – skarciła go z uśmiechem, zanim dokończyła swój punkt widzenia.

Ta chwila stała się memem, a napis „Mówię” został umieszczony na koszulkach noszonych przez kibiców Bidena Harrisa.

Tym razem zaniedbanie było mniej znane.

Dwudniowa wycieczka wiceprezydent była nękana pytaniami o to, kiedy odwiedzić granicę — ku jej wyraźnemu przerażeniu.

Cruz Estuardo Tunbomay (z lewej), 32-letni imigrant z Gwatemali, pozuje z innymi osobami ubiegającymi się o azyl, czekając na wejście do meksykańskiego ośrodka rządowego w Tijuanie.  Tam zostaną przebadane, zanim zostaną przewiezione na granicę przez UNHCR i władze meksykańskie.  Administracja Bidena obiecała Harrisowi bardziej humanitarne podejście do granicy

Cruz Estuardo Tunbomay (z lewej), 32-letni imigrant z Gwatemali, pozuje z innymi osobami ubiegającymi się o azyl, czekając na wejście do meksykańskiego ośrodka rządowego w Tijuanie. Tam zostaną przebadane, zanim zostaną przewiezione na granicę przez UNHCR i władze meksykańskie. Administracja Bidena obiecała Harrisowi bardziej humanitarne podejście do granicy

Harris podwoił się, że nie odwiedzi granicy podczas swojej podróży ani w najbliższym czasie.  Nadal będę się koncentrować [addressing root causes of migration and corruption] W przeciwieństwie do wielkich gestów

Harris podwoił się, że nie odwiedzi granicy podczas swojej podróży — ani w najbliższym czasie. Nadal będę się koncentrować [addressing root causes of migration and corruption] W przeciwieństwie do wielkich gestów”

Była zirytowana przez prezentera NBC, Lestera Holta, kiedy zapytał ją o odwiedzenie granicy.

„W pewnym momencie, wiesz, pojedziemy na granicę” – powiedziała.

Doszliśmy do granicy. Tak więc chodzi o granice. Doszliśmy do granicy. Doszliśmy do granicy.

Odpowiedział: Nie poszedłeś do granicy.

– A ja nie pojechałem do Europy – odpowiedział Harris, po czym szybko się roześmiał.

I to znaczy, nie rozumiem, o co ci chodzi, nie pomijam znaczenia granic.

24 marca prezydent Joe Biden ogłosił: „Poprosiłem ją, wiceprezydent, dzisiaj – ponieważ jest osobą najbardziej do tego wykwalifikowaną – aby poprowadziła nasze wysiłki z Meksykiem i Trójkątem Północnym oraz krajami, które będą musiały pomóc powstrzymać przemieszczania się tak wielu ludzi i powstrzymania imigracji do naszej południowej granicy.

Od tego czasu Harris nalegała – ale szczególnie w tym tygodniu – że skupia się na pierwotnych przyczynach migracji, a nie na radzeniu sobie z kryzysem na granicy.

READ  Dziesiątki tysięcy protestują w Niemczech przeciwko skrajnej prawicy Wiadomości skrajnie prawicowe

CNN poinformowało, że urzędnicy w administracji byli zaniepokojeni tym, że niezależnie od postępu, jaki Harris poczynił od przywódcy do przywódcy, mógł zostać podkopany jej sprzecznymi odpowiedziami i błędami w zakresie public relations.

„To spowodowało, że niektórzy urzędnicy zarządzający byli zdezorientowani, co frustrowało zespół wiceprezesa”, Grid zgłoszono w środę.

Istniała nadzieja, że ​​podróż zakończy się sukcesem, a ostatecznie uznali, że niektóre z jej odpowiedzi na te pytania mogły zostać przyćmione.

Przejścia graniczne eksplodowały o 674% więcej w maju 2021 r. w porównaniu do maja 2020 r.

Władze odnotowały 180 034 imigrantów, którzy w zeszłym miesiącu przekroczyli granicę ze Stanami Zjednoczonymi.

Jest to niewielki wzrost w stosunku do 178 000 imigrantów napotkanych w kwietniu i 172 000 imigrantów napotkanych w marcu.

W lutym prawie 100 000 imigrantów nielegalnie przekroczyło granicę amerykańsko-meksykańską do Stanów Zjednoczonych.

Ten wykres pokazuje liczbę imigrantów zatrzymanych przez agentów Biura Operacji Terenowych (OFO) i Straży Granicznej USA w kwietniu i maju.

Ten wykres pokazuje liczbę imigrantów zatrzymanych przez agentów Biura Operacji Terenowych (OFO) i Straży Granicznej USA w kwietniu i maju.

Migranci z Ameryki Środkowej siedzą na podłodze, czekając na przetransportowanie przez amerykańskich agentów patrolu granicznego po przekroczeniu rzeki Rio Grande do Stanów Zjednoczonych

Migranci z Ameryki Środkowej siedzą na podłodze, czekając na przetransportowanie przez amerykańskich agentów patrolu granicznego po przekroczeniu rzeki Rio Grande do Stanów Zjednoczonych

7-letnia Chanel i jej 10-letnia siostra Adriana, oboje nieletni podróżujący samotnie z Hondurasu, siedzą wśród dzieci innych osób ubiegających się o azyl czekających na przeniesienie do ośrodka przetwarzania danych patrolu granicznego USA

7-letnia Chanel i jej 10-letnia siostra Adriana, oboje nieletni podróżujący samotnie z Hondurasu, siedzą wśród dzieci innych osób ubiegających się o azyl czekających na przeniesienie do ośrodka przetwarzania danych patrolu granicznego USA

Dane z US Border Patrol pokazały, że samotni dorośli nadal stanowią większość osób przekraczających granice.

Straż Graniczna ustaliła, że ​​w maju nastąpił spadek liczby małoletnich bez opieki z około 16 910 do 13 906.

CBP powiedział również, że większość osób, które przekroczyły granicę, została już wydalona z powodu tytułu 42, który pozwala rządowi USA na szybkie usuwanie osób za pomocą pandemii COVID-19.

Spośród 180 034 transjentów 112 302 transjentów zostało wydalonych.

READ  Ukraina i Rosja zakończyły pierwszą wymianę więźniów od czasu katastrofy lotniczej

CBP zauważył również, Według Fox News, ten adres 42 powoduje, że ludzie próbują przekroczyć granicę więcej niż raz, co może również wpłynąć na dużą liczbę.

Axios zgłoszony we wtorek Wstępne dane CBP z roku podatkowego 2021 pokazały, że nielegalne przekroczenia były największe od 2006 r. – i pozostały jeszcze cztery miesiące.

Ponadto Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poinformował we wtorek, że 16 200 dzieci pozostaje w areszcie, czyli o 50 procent więcej niż w marcu.

Sekretarz HHS Xavier Becerra wystąpił przed Komisją Środków i Środków, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące kryzysu granicznego.

Biden obiecał połączyć rodziny rozdzielone za rządów Trumpa i przyspieszyć rozpatrywanie przypadków nieletnich bez opieki, którzy przybyli na granicę w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Jednak nowy raport grupy zadaniowej Biden w sprawie łączenia rodzin stwierdza, że ​​2127 dzieci „nie zostało jeszcze połączonych” ze swoimi rodzicami.

Biedne przedstawienie na granicy ma miejsce tuż po podróży Harrisa do Gwatemali i Meksyku – gdzie spotkała się z niechęcią za to, że śmiała się z poważnych tematów i rozdawała ciasteczka na pokładzie Air Force One z odciśniętą jej postacią bez twarzy. Z nimi.

Raport z postępów grupy zadaniowej, przedłożony prezydentowi w zeszłym tygodniu, pokazuje, że tylko siedmioro dzieci udało się ponownie połączyć, odkąd Biden objął urząd.

22-stronicowy raport o postępach grupy zadaniowej, opublikowany we wtorek podczas podróży Harrisa, został przedstawiony Bidenowi w zeszłym tygodniu i pokazuje, że 2127 dzieci wciąż czeka na ponowne połączenie.

Stwierdza jednak również, że w najbliższych tygodniach połączy się kolejne 29 rodzin.

To orzeczenie pozwoli rodzinom na wjazd do Stanów Zjednoczonych w ramach humanitarnej amnestii, która trwa 36 miesięcy i może zostać przedłużona.

Obwinia ponure występy zjazdu za to, że administracja Trumpa nie zachowała dokładnych i uporządkowanych danych o rodzinach i dzieciach, gdy zostali rozdzieleni na granicy.