Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nie możemy uwierzyć, że pięciu czołowym krajom grozi niebezpieczeństwo przegapienia Euro 2024

Nie możemy uwierzyć, że pięciu czołowym krajom grozi niebezpieczeństwo przegapienia Euro 2024

Biorąc pod uwagę, że zakwalifikowały się 24 drużyny, można by pomyśleć, że dotarcie do Mistrzostw Europy byłoby wymknięciem się czołowym drużynom kontynentu – jednak niektórym z najlepszych drużyn biorących udział w turniejach istnieje ryzyko, że nie dotrą do finałów w 2024 roku.

Międzynarodowa piłka nożna staje się coraz trudniejsza, w miarę jak mniejsze kraje poprawiają się i utrudniają rywalizację o miejsce w Mistrzostwach Europy. Jest już jasne, że Norwegia, obdarzona Erlingiem Haalandem i Martinem Odegaardem, prawdopodobnie straci szansę na awans.

Zbadaliśmy stan rozgrywek na całym kontynencie i zidentyfikowaliśmy pięciu regularnie występujących w Mistrzostwach Europy, którym grozi ryzyko opuszczenia Niemiec latem przyszłego roku.

Włochy

Nie chcąc kusić losu, Anglia będzie miała jedną nogę i cztery palce na finałach latem przyszłego roku, co stawia obrońców tytułu w trudnej sytuacji.

Włochy przegrały z Anglią w marcu ubiegłego roku w Neapolu, a Roberto Mancini przegrał latem z Arabią Saudyjską. Trener Napoli, zdobywca tytułu Serie A, Luciano Spalletti, kieruje drużyną, a wrześniowe zwycięstwo nad Ukrainą uspokoiło nerwy, ale Włochy nadal są w niebezpieczeństwie.

Mając na uwadze utalentowanych Ukraińców, Włochy mogą osiągnąć kolejny pozytywny wynik na Wembley przed meczem z Ukrainą w Leverkusen w przyszłym miesiącu.

Drugie miejsce gwarantowałoby miejsce w Niemczech, ale trzecie miejsce wysłałoby Włochów do play-offów. Biorąc pod uwagę niedawne wstrząsy, jakie dotknęły Szwecję i Macedonię Północną, cały półwysep będzie się modlił, aby uniknąć takiego losu.

Chorwacja

Tak, Luka Modrić zbliża się do swoich 75. urodzin i zawsze było prawdopodobne, że Chorwacja opadnie na Ziemię po pokonaniu grawitacji w dwóch ostatnich Pucharach Świata.

Jednak niedawne porażki z Turcją i Walią postawiły szóstą najlepszą drużynę na świecie (według w 100% dokładnego rankingu FIFA) w realnym niebezpieczeństwie opuszczenia mistrzostw Europy.

Turcja zakwalifikowała się już z grupy D, a Chorwaci wyprzedzają Walię pod względem bezpośrednich spotkań.

READ  US Open 2023: Ija Świątek oczywiście chce wygrać. Ona też chce być wysłuchana w kluczowych kwestiach Sporty

Na szczęście ich ostatnie dwa mecze zmierzą się z Łotwą i Armenią, co powinno stanowić sześciopunktową różnicę. Tymczasem Walia zmierzy się z Armenią i Turcją po czerwcowej porażce z obiema drużynami.

Choć nikt nie spodziewa się, że Chorwacja osiągnie szczyty w latach 2018 i 2022, pozostaje ona jedną z najbardziej nieuchwytnych drużyn w międzynarodowej piłce nożnej i wzmocniła swój skład, dodając kilku uzdolnionych technicznie młodych zawodników.

Chorwacja powinna zakwalifikować się do mistrzostw Europy, ale ciężko nad tym pracuje.

Polska

Chociaż często zapewniają psom pełne śniadanie na dużych turniejach, zazwyczaj można liczyć na to, że Polska dotrze tam w pierwszej kolejności. Coraz bardziej prawdopodobne jest jednak, że rok 2024 będzie wyjątkiem.

Polska, która na początku roku była faworytką do zakwalifikowania się do grupy E, borykała się z poważnymi trudnościami i była zszokowana poprawiającą się Albanią i silnymi Czechami.

Zdobycie jednego punktu w dwóch meczach z Mołdawią świadczy o spadku poziomu Polski. Minął niecały rok od dotarcia do fazy pucharowej Pucharu Świata.

Listopadowy mecz z Czechami w Warszawie to mecz, który trzeba wygrać, a play-offy pozostają zabezpieczeniem. Jednak biorąc pod uwagę wiek Roberta Lewandowskiego i zmniejszone perspektywy, perspektywy dla Polski pozostają ponure.

Szwajcaria

Szwajcaria stała się stałym elementem turnieju XXI wieku, po tym jak w ciągu ostatnich 20 lat opuściła tylko jeden ważny finał. Nie dotarli jeszcze do Niemiec z łatwiejszej grupy kwalifikacyjnej.

Ale Xhaka, Shaqiri i przyjaciele robią w tej chwili okropny popis. Szwajcaria potrzebowała dwóch bramek w końcówce, aby zremisować u siebie z Białorusią, a także straciła dwa punkty w meczach z Kosowem i Rumunią.

Izrael mógłby wyprzedzić Szwajcarię, wygrywając pozostałe mecze, chociaż trwający konflikt z Palestyną oznacza, że ​​mecze są obecnie zawieszone.

READ  86 UGA studenci-sportowcy zdobywają SEC Academic Rank od SEC

Panuje wrażenie, że Szwajcarzy osiągnęli swój szczyt i muszą przebudować swój skład, jeśli chcą nadal docierać do fazy pucharowej najważniejszych turniejów. Wiele krajów podobnej wielkości stwierdziło, że łatwiej to powiedzieć, niż zrobić.

Szwecja

Czy byłyby to mistrzostwa Europy, gdyby Szwecja nie prowadziła w grupie, strzelając dwa gole i tracąc jednego, a następnie przegrana z nieoczekiwanym krajem w 1/8 finału? Zaraz się dowiemy.

Pomimo obecności Dejana Kulusevskiego, Alexandra Isaka, Antoniego Elangi i Viktora Gjukerisa, Szwedzi prawie na pewno nie zagrają po tym, jak Belgia i Austria zapewniły sobie bezpośrednie kwalifikacje do grupy F.

Rozszyfrowanie systemu kwalifikacyjnego UEFA może wymagać dyplomu z matematyki i cierpliwości świętej, ale katastrofalna kampania Szwecji w Lidze Narodów w 2022 roku oznacza, że ​​w kolejce o pozostałe dwa miejsca przed nimi co najmniej pięć krajów.

Szwedzcy fani zwykle tłumnie przyjeżdżają na wielkie finały, ale przyszłego lata nie zobaczysz ich w Berlinie ani Monachium.


Przeczytaj dalej: Ostateczny ranking każdego euro od 1996 roku, od najgorszego do najlepszego

Popowy quiz: Czy potrafisz wymienić wyjściowy skład Włoch na ostateczne zwycięstwo nad Anglią w Euro 2020?