Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nie ma wyjścia: deszcze blokują drogi do i z Płonącego Człowieka

Chociaż jest sobota i wydarzenie Burning Man na pustyni w Nevadzie, „Świt uświadomił uczestnikom, że mogą nie wrócić do domu zgodnie z planem ze względu na prognozy deszczu od soboty do niedzieli…” raporty Dziennik Gazety Reno. „Ponad 73 000 uczestników Burning Man w sobotę pozostaje zamkniętych w swoich obozach i ma zakaz opuszczania wydarzenia po tym, jak powolna ulewa zamieniła ich pustynny stadion w błotniste bagno”.

Burning Man zamknął teraz bramy wejściowe i wyjściowe. Organizatorzy ostrzegli uczestników, aby oszczędzali żywność i wodę, zauważając, że blokady mogą być długotrwałe.

Nie określono przewidywanego czasu ponownego otwarcia, a tysiące uczestników stanęło przed perspektywą spóźnienia się na lot, niezwrócenia wypożyczonego samochodu lub powrotu do pracy we wtorek. Wydarzenie oficjalnie ma się zakończyć w poniedziałek, ale wiele osób zaczyna wyjeżdżać w sobotni lub niedzielny wieczór…

Blokady i nakaz pozostania w domu wprowadzono w momencie, gdy wydarzenie miało zakończyć się w sobotni wieczór wraz ze spaleniem gigantycznej drewnianej podobizny mężczyzny górującej nad prowizorycznym miastem. Wstrzymano cały ruch kołowy na terenie obozu, w tym obsługę tysięcy przenośnych toalet, które umożliwiają organizację wydarzenia. Organizatorzy rozpoczęli także racjonowanie sprzedaży śniegu… Biorąc pod uwagę warunki, w tym przewidywane w niedzielę opady deszczu, wydaje się mało prawdopodobne, aby ktokolwiek mógł wkrótce opuścić teren. Urzędnicy Burning Man nie przedstawili kompleksowych aktualizacji warunków, terminu wypłynięcia ani nawet licznych oparzeń technicznych zaplanowanych na sobotę i niedzielę. Obecni od dawna mówili, że nie pamiętają spalenia przy tak ulewnym deszczu…

W piątek po południu organizatorzy wprowadzili zakaz ruchu kołowego na drogach, a w sobotę bramy wyjazdowe były zamknięte od 5 rano.
„Wielu uczestników wydawało się nadal w dobrych humorach, grając w piwne polo na błotnistych ulicach lub pluskając się w spokojnej wodzie. W całym obozie nadal rozbrzmiewała muzyka techno i wciąż odbywały się spontaniczne imprezy taneczne”.

READ  Gorillaz nie rozwija się już w serwisie Netflix

„W sobotę rano chodzenie było prawie niemożliwe, ale zaczęło się poprawiać, gdy ziemia zaczęła wysychać. Potem znów zaczął padać deszcz”.