Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nie jestem restauracją”: Novak Djokovic wywiad z Australian Border Force | Novak Djokovic

Po wylądowaniu w Melbourne późnym 5 stycznia Novak Djokovic został przesłuchany przez Funkcjonariusz MSW od godz. 21:00 6 stycznia o celu wyjazdu do kraju. Po wyjaśnieniu, że przyjechał grać w Australian Open, oficer zapytał go o stan jego szczepień. Cytaty pochodzą z tekstu uzgodnionego między stronami i Wydane przez Federalny Sąd Okręgowy W Melbourne w poniedziałek.

– Rozmówca: Czy byłeś zaszczepiony?

Djokovic: Nie jestem restauracją.

Rozmówca: Dziękuję. Czy kiedykolwiek miałeś Covid?

Djokovic: Tak. Covid miałem dwa razy… w czerwcu 2020 i ostatnio – wynik pozytywny, PCR 16 grudnia 2021… i mam też dokumenty, które to potwierdzają. Jeśli chcesz, mogę zapewnić.

Wywiad zostaje następnie zawieszony na czas filmowania dokumentów Djokovica. Po wznowieniu pracy o 00:35 naukowiec 1 potwierdza, że ​​jego kierownik wypełnił wniosek o wizę i twierdzi, że ma zwolnienie lekarskie na wjazd do Australii od rządu federalnego.

– Rozmówca: Cóż, więc ta wiadomość tutaj, zwolnienie lekarskie bardzo dużo mówi o komisji rewizyjnej wcześniej Tenis Australia, czy nie mówisz o rządzie federalnym? Ale na pewno jesteś…

Djokovic: Tak, to była operacja, tak, operacja miała dwie niezależne tablice… dwie tablice medyczne… była jedna, która była zdecydowanie powiązana z rządem federalnym.

Następnie rozmowa kwalifikacyjna zostaje zawieszona po raz drugi, zanim będzie mogła zostać wznowiona. Okazuje się, że Djokovic jest zdezorientowany – a zamiast tego jego świadectwo zwolnienia pochodzi od rządu stanowego.

DJOKOVIC: Tak, właśnie sprawdziłem z moim agentem… Ten certyfikat zwolnienia został przedłożony przez niezależny panel ekspertów medycznych na zlecenie Tennis Australia, a decyzja panelu została przejrzana i zatwierdzona przez Niezależny Panel Rewizyjny Zwolnień Medycznych Rządu Wiktorii.

– Rozmówca: Powiedziałeś mi wcześniej, że zrobił to rząd.

Djokovic: Tak, ja, ja, cóż, może się pomyliłem, to nie rząd federalny, to rząd wiktoriański wybrał niezależny panel medyczny, który recenzował z Australian Open.

– Rozmówca: W porządku, ale to jest jak ty [inaudible] Przyjedź do Australii i jest ona w dużej mierze zarządzana przez rząd federalny.

Djokovic: To właśnie rozumiem. Potrzebujesz ode mnie dodatkowych dokumentów?

– Rozmówca: Tak, jeśli twierdzisz, że otrzymałeś już e-maile od rządu federalnego … ponieważ tak, chcemy dać Ci możliwość podania jak największej ilości informacji.

Djokovic: Tak. Nie, nie otrzymaliśmy żadnych e-maili od rządu federalnego. To właśnie dostaliśmy od zespołu medycznego zawodników Australian Open, ponieważ to oni są organizatorami zawodów, więc to właśnie otrzymaliśmy.

– Rozmówca: Cóż, to dobrze.

Djokovic: I przepraszam, przepraszam.

„Ta konferencja prasowa została przełożona”: rodzina Djokovica o pozytywnym teście Covida Novaka - WIDEO
„Ta konferencja prasowa została przełożona”: rodzina Djokovica o pozytywnym teście Covida Novaka – WIDEO

Wywiad zostaje następnie zawieszony o 00:52, a Djokovic musi odczekać kolejne trzy godziny przed wznowieniem go o 3:55. Natychmiast wystawiony z zawiadomieniem o zamiarze rozważenia anulowania wizy.

Rozmówca: Przeczytam wszystkie informacje.

Djokovic: Nie rozumiem, anulujesz moją wizę, um?

ANKIETER: Jest to zawiadomienie o zamiarze rozważenia cofnięcia na podstawie sekcji 116 Ustawy o imigracji z 1958 r. Tak więc, jak tylko dam ci to zawiadomienie, dam ci, wiesz, 20 minut – lub cokolwiek, jeśli potrzebujesz więcej czasu. może zapytać – a ty musisz podać nam powody, dla których wiza nie powinna być anulowana.

Djokovic: To znaczy, naprawdę nie rozumiem innych rzeczy, które chcesz, żebym ci dał. Przedłożyłem wszystkie dokumenty, o których wykonanie poprosił mnie rząd australijski i wiktoriański tenis w ciągu ostatnich 3/4 tygodnia i to właśnie robimy. Mój agent i ja jesteśmy w stałym kontakcie z australijskim rządem Wiktorii i Tenisa, Komisją Medyczną…

Rozmówca: Tak.

Djokovic: Zezwolili na zwolnienie medyczne ze szczepienia Covid. Złożyłem podanie, a oni się zgodzili, ja też naprawdę nie wiem, co chcesz, żebym powiedział… Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie wpuszczono mnie do twojego kraju – po prostu czekałem cztery godziny i nadal nie potrafisz zrozumieć, jaki jest główny powód – jak – brak dokumentów? Brak jakich informacji potrzebujesz? lub?

– Rozmówca: Tak, przeczytam Ci wszystkie informacje i przekażę Ci również kopię tego…

Djokovic: Więc zgodnie z prawem dajesz mi 20 minut na próbę dostarczenia dodatkowych informacji, których nie mam? O czwartej rano? Mam na myśli to, że stawiasz mnie w bardzo niezręcznej sytuacji, w której nie mogę zadzwonić do menedżera Tennis Australia o 4 nad ranem i nie mogę rozmawiać z nikim z rządu stanu wiktoriańskiego za pośrednictwem Tennis Australia. Po prostu postawiłeś mnie w bardzo niewygodnej sytuacji. Nie wiem, co jeszcze mogę ci powiedzieć. To znaczy, wszystko, o co mnie proszono, jest tutaj.

Rozmówca: Tak.

Djokovic: I nie siedziałbym tu przed tobą, gdybym nie przestrzegał wszystkich zasad i przepisów, które wprowadził twój rząd. Więc ja po prostu – nie wiem, co mam na myśli – dla mnie to trochę szokujące, że zamierzasz dać mi wypowiedzenie mojej wizy na podstawie czego? Jeśli mogę, możemy poczekać do 8 rano, a potem zadzwonić do Tennis Australia i wtedy spróbujemy to rozgryźć. ale teraz? Wszyscy są śpiący… Nie wiem, co mogę w tej chwili zrobić. Więc naprawdę, zgodnie z prawem wiem, że śledzisz – ale to po prostu nie ma sensu. Mam na myśli, że zrobiłem wszystko, co mogłem. Teraz mogę zadzwonić do swojego agenta. Ty – powiedziałeś mi, żebym nie używał telefonu, żebym się z nikim nie komunikował i nikt nie wiedział, co się dzieje.

Osie: mmm.

Djokovic: Ale naprawdę muszę to zrozumieć, ponieważ udzielałeś mi bardzo niejasnych odpowiedzi lub w ogóle nie miałeś odpowiedzi przez ostatnie cztery godziny… zamiar rozważenia anulowania, czego nie mam naprawdę rozumiem środki.

Ankieter wyjaśnia, że ​​zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie biologicznym z 2015 r. istnieją wymagania dotyczące wjazdu na terytorium Australii – i że wcześniejsze zakażenie Covid-19 nie jest uważane za medyczne przeciwwskazanie do szczepienia przeciwko Covid-19 w Australii.

Djokovic: Przepraszam, że przerywam, ale to nieprawda. Niezależna Komisja Medyczna Rządu Wiktoriańskiego wyraźnie stwierdziła, że ​​jeśli wyzdrowiałeś lub uzyskałeś pozytywny wynik testu na koronawirusa i negatywny wynik testu na koronawirusa w ciągu ostatnich sześciu miesięcy i miałeś odpowiednią ilość przeciwciał, jesteś uważany za część procesu uzyskanie zwolnienia lekarskiego. Tak to dostałem. To znaczy, komunikowałem się bezpośrednio z rządem stanu wiktoriańskiego, co wcale nie jest prawdą.

Przeprowadzający wywiad przeczytał następnie długie oświadczenie Djokovicowi, mówiąc mu, że osoby nieszczepione stanowią większe ryzyko dla zdrowia z powodu zakażenia Covid-19 i rozprzestrzeniania się Covid-19 na innych, co zwiększy obciążenie australijskiego systemu opieki zdrowotnej. Dodaje, że jeśli jego wiza zostanie cofnięta, może otrzymać zakaz wjazdu do Australii na trzy lata. Następnie prosi Djokovica o podpisanie dokumentu.

Djokovic: Więc tak naprawdę nie wiem, co robić o 4 nad ranem. Jeśli pozwolisz mi włączyć telefon, zadzwonić do mojego agenta i spróbować zdobyć ludzi z Australijskiego Klubu Tenisowego. Absolutnie nie ma mowy, żebym postawił się w sytuacji, by przyjść i usiąść tutaj z tobą, i na pewno zwróciłoby to moją uwagę lub uwagę mojego agenta lub zespołu ludzi wokół mnie, że sześciomiesięczne prawo Covid nie obowiązywała.

– Rozmówca: Cóż, ale muszę przejść przez ten proces, więc jest w porządku, jeśli nie chcesz podpisywać, ale zrobię kopię i dam ci to, więc ja Powiem tylko, że nie podpiszesz.

Djokovic: Cóż, czy możesz mi wyjaśnić, czy pozwolisz mi uzyskać więcej informacji przez telefon z moim agentem?

– Rozmówca: Nie na tym etapie, jak tylko skończę ten wywiad lub zawiesim ten wywiad, wrócę i dam znać.

Rozmowa zostaje następnie zawieszona po raz czwarty o godzinie 4.23, zanim rozpocznie się dziewięć minut później. Djokovicowi powiedziano, że może teraz korzystać ze swojego telefonu.

Wywiad został ponownie zawieszony przed wznowieniem o 5.20 rano, kiedy Djokovicowi powiedziano, że zostanie przeniesiony do hotelu w mieście.

Djokovic: Ale ten hotel? Czy to wygląda jak hotel kowbojski, czy to, co to jest?

Rozmówca: Nie, to jest, nie znam jego nazwiska, to tylko miejsce… Myślę, że departament podpisał umowę z hotelem, aby wpuścić ludzi… którzy odmówili wjazdu do kraju, aby zatrzymać się w hotelu.

Djokovic: Tak. Czy to oznacza, że ​​mogę zabrać ze sobą torby?

Rozmówca: Po pierwsze, chciałem tylko zobaczyć… Jaka jest Twoja odpowiedź na NOIC, zawiadomienie o zamiarze anulowania, aby rozważyć anulowanie, czy masz coś do powiedzenia, dlaczego nie powinno się wizy, dlaczego nie rozważamy anulowania karta kredytowa?

Djokovic po raz kolejny podaje powody, dla których pozwolił mu uzyskać wizę. Rozmowa zostaje zawieszona po raz szósty o godzinie 6.14 przed wznowieniem o 7.38. Djokovic zostaje następnie poinformowany, że rząd australijski zamierza cofnąć mu wizę na podstawie sekcji 116 ustawy o imigracji z 1958 r..

– Rozmówca: Inne odpowiednie agencje zostaną poinformowane o anulowaniu wizy. Hmm, oto powiadomienie i jest 7:42. Hmm, to zależy od Ciebie, czy chcesz się podpisać.

Djokovic: Nie.

Rozmówca: W porządku. Po prostu zaproszę do pokoju inną kobietę-oficera, a ona cię zamknie.

Oficer Rezerwacji: Nazywam się Beck, jestem oficerem australijskich sił granicznych. Dotarło do mnie, że nie jesteś nielegalnym obywatelem Australii. Dlatego zatrzymam cię zgodnie z art. 189 (1) ustawy o imigracji z 1958 r. o 07:43 w dniu 6 stycznia 2022 r. Teraz zostawię cię z moim kolegą.

Djokovic: Ach, jeśli chodzi o następny krok, zabierzesz mnie do hotelu?

– Rozmówca: Tak, następnym krokiem będzie zabranie cię do hotelu. W tym miejscu będziesz mieszkać, a następnie poinformuj linie lotnicze, a gdy tylko będziemy mieli więcej informacji. Serco – to kolejna agencja, która się tym zajmuje – zgłoszą Cię, a następnie zabiorą z powrotem na lotnisko.

Djokovic: Tak. Jakimi liniami lotniczymi jesteś – bo czy mam jakąkolwiek decyzję, dokąd lecę lub – podróżować? Ponieważ mogę kupić własny bilet na powrót.

– Rozmówca: Tak – to – zgadza się. Sposób, w jaki działasz, niezależnie od tego, z jaką linią lotniczą leciałeś, poinformujemy ich o tym i to ich odpowiedzialność. Więc przyszedłeś z…

Djokovic: Emiraty, tak, więc wrócimy do Dubaju.

Dziennikarz: Tak. Więc jeśli nie masz więcej pytań, tak, przerwę ten wywiad.

Djokovic: Tak.

Przeprowadzający wywiad: Wywiad zakończy się o 7:45 6 stycznia 2022 r.

Djokovic został następnie przeniesiony do rządowego hotelu zatrzymań.

READ  Australijczycy wściekli po tym, jak premier Victoria przyznała, że ​​używa „Covid w ściekach”, aby usprawiedliwić zamknięcie w całym stanie Nowości