entertainment

Nie do zapomnienia: autor Nappa opowiada opowieści swoich rodziców o II wojnie światowej | zabawa

Kathleen Reynolds

“Nagle słyszymy ‘Klik, Klik, Klik’ i zamykają nas… Jesteśmy w środku, my… Nie ma jak wysiąść z pociągu. W wideo online przedstawiającym książkę jej syna Roberta, Emilia Nikliewicz powiedziała , „Ostatni pociąg do Dachau. “

READ  Katie Cortman: Gwiazda Project Runway słynie ze swoich kolorowych projektów na Instagramie

Robert Nicklewich dorastał, słuchając, jak jego ojciec, wujek i ich starzy przyjaciele opowiadali we fragmentach o Polsce podczas II wojny światowej. Chociaż mały chłopiec był zafascynowany tym, co usłyszał, nie był pod wrażeniem.

„Uznałem to za pewnik i myślałem, że wszyscy opowiadają te same historie” – powiedział Nikliovic, mieszkający przez całe życie w Napa.„Dopiero gdy byłem nastolatkiem, zdałem sobie sprawę z całej prawdy o tym, o czym rozmawiają. Powiedziałem babci, co usłyszałem, a ona zaczęła podawać mi szczegóły ”.

Pociąg, w którym uwięziona była jego babcia, dziadek, matka i jej rodzeństwo, był rozklekotanym pociągiem, przewożącym dzieła sztuki i skarby skonfiskowane przez nazistów. Plan zakładał ukrycie łupu w bezpiecznym miejscu, aby go odzyskać po wojnie.

„Alianci zbliżali się do torów kolejowych i bombardowali je” – powiedział Nickelewicz, fizjoterapeuta i dyrektor edukacji w Back School of Atlanta. “Naziści zebrali polskie rodziny, zabrali je do pociągu i kazali im naprawiać pociąg i tory za każdym razem, gdy kawałki szyny zostały zniszczone. Mogli patrzeć na kawałki skarbów i słyszeć, jak rozmawiają o tym strażnicy”.

About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment