Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nie daj się zwieść tanim francuskim nieruchomościom – to o wiele trudniejsze niż się wydaje

Nie daj się zwieść tanim francuskim nieruchomościom – to o wiele trudniejsze niż się wydaje

A jeśli znajdziesz swój wymarzony dom w oknie agenta nieruchomości lub w Internecie, prawdopodobnie nie możesz go znaleźć. „Wioska ze wszystkimi udogodnieniami”, „Ładna wieś, w niewielkiej odległości od…”, zamień nie tylko nazwy ulic, ale nazwę miejscowości. Dzieje się tak dlatego, że domy są często reprezentowane przez wiele agencji i każda z nich chce, abyś zarejestrował się w nich przed ujawnieniem, gdzie ten dom jest, aby nie musieli dzielić się łupami z innymi. Nie chcą też, abyś zawierał specjalną umowę ze sprzedawcą.

Kupowanie gdzieś tutaj to większe zobowiązanie niż w wielu częściach Wielkiej Brytanii. Jeśli kupiłeś gdzieś dla kaprysu, wykonałeś dużo pracy, a potem pomyślałeś, że możesz zamienić to w zysk, ponieważ teren ci nie pasuje lub twoje okoliczności się zmieniły, to może trafisz na plon. Ceny nieruchomości są zwykle podawane w przeliczeniu na metr kwadratowy i o ile dom nie jest wyjątkowy lub znajduje się w wyjątkowej lokalizacji, cena nie wzrośnie, ponieważ wydałeś fortunę na piękną tapetę lub nową kuchnię.

Pamiętaj, że kiedy tracimy serca z powodu wraku, remontu lub transakcji, niewielu z nas ma umiejętności, aby „zrobić to pełną parą”, pomimo wielu odcinków Escape to the Château, które oglądaliśmy. Praca kosztuje i to dużo. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, Covid podniósł ceny materiałów. Dobrzy rzemieślnicy są rezerwowani z wyprzedzeniem i warto czekać. Stwierdziliśmy, że jakość pracy w naszym domu jest doskonała. Nie daj się skusić na skróty. Praca na gazie i elektryczności, nawet jeśli Twoje kominy są co roku spłukiwane, wymaga zaświadczenia o ubezpieczeniu, które musisz zachować na czas sprzedaży.

Ale serce chce tego, czego chce, prawda? Nie żałuję ani sekundy tej przygody, a jeśli tego lata przejdziesz od przeszukiwania okien agentów nieruchomości do wchodzenia do ich drzwi, życzę powodzenia.

READ  Samos, Chios i Lesbos biorą udział w popularnym polskim programie telewizyjnym

Przeczytaj artykuł z zeszłego tygodnia: Francuskie dzieci nie siedzą z ekranami przy stole — i nie wpadają w napady złości