Nicholas de Amore zajął 5. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Polsce

Nicholas de Amor startował we Wrocławiu (zdjęcie przesłane)

Po wspaniałym doświadczeniu reprezentowania Wysp Dziewiczych na igrzyskach olimpijskich i tydzień po ochłonięciu po olimpiadzie i jeziorze odrzutowym, Nicholas de Amore pojechał do Wrocławia na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Europejczycy i Azjaci przynieśli swój mecz A. Poziom strzelania był taki sam lub wyższy niż jakakolwiek konkurencja na poziomie wyższym. W kategorii wspólnej ustanowiono trzy rekordy świata.

Miasto Wrocław miało ponad 500 łuczników z całego świata. Dywizja juniorów rozpoczęła się od 95 najlepszych młodych łuczników na świecie. Ośmiu olimpijczyków, w tym Mikołaj, rywalizowało we Wrocławiu.

Nicholas zajął 12. miejsce w rankingu. Stamtąd zdobył średnio 29 punktów do punktu, z Serbem Mihajlo Stepanoviciem (6-2), Meksykanem Carlo Vagą (6:0) i Portugalczykiem Diego Matosem, który był piąty (6-4).

W ćwierćfinale D’Amor zmierzył się z Jonathanem Wetterem z Niemiec. Obaj łucznicy zdobyli po 28, 29 i 30 punktów na każdym końcu. D’Amor tracił 5-1 i miał problemy z wyrównaniem go na 5-5. Na strzałę określającą zwycięzcę, obaj łucznicy wystrzelili 9, ale mniej niż centymetr w pobliżu środka strzały łucznika. W tym bliskim meczu z wysokim nasieniem D’Amor zdobył 143 punkty w swoim meczu, aby zająć 5. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata 2021. Wygrał najlepszy z Kanady, USA, Kolumbii i Meksyku oraz uzyskał najlepszy wynik z USA. .

Nicholas de Amor na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata we Vrota, Polska. (Zdjęcie przesłane)

Wetter przegrał w półfinale 6:0 z Rosjaninem Chutnislavem Seriskinem. W niedzielę zakończą się konkursy złota i brązu. Mecz o złoty medal odbędzie się między Rosjaninem Chutnislavem Seriskinem a Japończykiem Tetsuyą Ashima. Mecz o brązowy medal odbędzie się pomiędzy Jonathanem Wetterem z Niemiec i Bulando Osorovem z Rosji.

Jeśli chodzi o D’Amoura, to w dniach 16-27 września uda się na Mistrzostwa Świata i finały Pucharu Świata w Yangdon, SD. W klasie seniorów zajmuje obecnie 5. miejsce na świecie i 2. w finale Pucharu Świata. O finały Pucharu Świata w tym roku zmierzy się ośmiu najlepszych i najlepszych łuczników na świecie, w tym Matt Cazos z Turcji, złoty medalista Toyko 2020 i srebrny medalista Włoch Mauro Nespoli. D’Amor wystartuje z firmą w finale Pucharu Świata.

READ  Ekipa przywraca pomnik żołnierzom za Polskę

Po Mistrzostwach Świata i finałach Pucharu Świata brał udział w Ekwadorze, Guayaquil, Mistrzostwach Młodzieży Ameryki Południowej i październiku.