Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix zapewnia więcej przestrzeni filmowej w Wielkiej Brytanii dzięki nowej umowie z Shepperton Studios

n

Etflix zapewnił więcej miejsca na pokazy filmowe na południowym wschodzie i zgodził się podwoić wielkość centrum produkcyjnego w popularnym Shepperton Studios.

Umowa została ujawniona wraz z właścicielem witryny, Pinewood Group, który ogłosił, że zobowiąże się do rozbudowy studiów w pobliżu lotniska Heathrow. Obecnie składa się z około 14 etapów, z których wzrośnie do 31, choć nie wszystkie będą wykorzystywane przez Netflix.

Netflix używa obecnie Sheppertona do filmowania programów takich jak Enola Holmes 2.

Pinewood powiedział dzisiaj, że uzgodnił „długoterminowy kontrakt” z gigantem nadawczym z Kalifornii, aby podwoić rozmiar istniejącego centrum produkcyjnego Shepperton Studios.

Nowa powierzchnia ma być gotowa w 2023 roku.

Paul Golding, prezes Pinewood Group, powiedział, że zaangażowanie najemcy w ekspansję do Shepperton jest „potwierdzeniem naszego doświadczenia operacyjnego i umożliwia nam kontynuację naszej inwestycji w to fantastyczne studio”.

Anna Mallett, wiceprezes ds. produkcji fizycznej w Netflix UK & EMEA, powiedziała: „Nowy kontrakt z firmą Shepperton podkreśla nasze zaangażowanie w inwestowanie w branżę kreatywną w Wielkiej Brytanii i zapewni mnóstwo możliwości i stanowisk produkcyjnych, od początkujących po szefów działów”.

W 2021 r. firma przeznaczyła budżet na produkcję w Wielkiej Brytanii w wysokości ponad 1 miliarda dolarów (740 miliardów funtów), a około 10 000 osób pracuje nad oryginalną produkcją brytyjskiego serwisu Netflix.

READ  Uproszczenie to klucz do rozwoju przemysłu kosmicznego