Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix usunie nagrodzony Oscarem film w przyszłym miesiącu

Nagrodzony Oscarem dramat o Holokauście pianista Netflix odejdzie w czwartek 30 września. Jest to część mnóstwa filmów opuszczających platformę streamingową tego dnia, w tym Boogie Nights, Air Force Onei trzy Moce Austina Filmy. pianista W 2002 roku trafił do teatrów i znany jest z nagrodzonego Oscarem występu Adriena Brody’ego w roli polsko-żydowskiego pianisty Władysława Szpilmana.

pianista Wyreżyserowany przez Romana Polańskiego zdobył za ten film Oscara dla najlepszego reżysera, mimo kontrowersji prawnych, które go otaczały. Polański nie mógł odebrać nagrody osobiście, ponieważ nadal jest uważany przez amerykański wymiar sprawiedliwości za zbiega. Wyjechał ze Stanów Zjednoczonych w 1978 roku, kiedy wciąż czekał na wyrok za bezprawny stosunek seksualny z nieletnim. W maju 2018 roku Polański został usunięty z Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej podczas ruchu Ja też. Próby Polańskiego wstąpienia do AMPAS zostały odrzucone. Mimo tego skandalu nadal produkuje filmy. w kwietniu, różnorodny Poinformowano, że studio filmowe włoskiego nadawcy RAI zgodziło się wesprzeć najnowszy projekt Polaksi, Pałac.

Brody zdobył także Oscara za rolę Szpilmana. Miał wtedy zaledwie 29 lat i nadal jest rekordzistą w kategorii najlepszego aktora, który zdobył Oscara. pianistaW obsadzie znaleźli się także Thomas Kretschmann, Frank Finley, Maureen Lippmann, Emilia Fox, Ed Stoppard, Julia Rayner i Jessica Kate Meyer. Ronald Harwood zdobył swoją trzecią Oscara za film, dzięki scenariuszowi filmu zaadaptowanemu z pamiętnika Spielmana. pianista Był także nominowany do nagrody za montaż, najlepsze zdjęcia, najlepsze kostiumy i najlepszy film. Straciłem najlepsze zdjęcie Chicago.

pianista To nie jedyny nagrodzony Oscarem film, który opuści Netflix pod koniec września. Stephen Frears królowa Wyjeżdża również 30 września. Film jest dobrym towarzyszem dla Korona Chociaż został również napisany przez Petera Morgana. Helen Mirren zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki 2006 za rolę w Królowej Elżbiecie II, która skupia się na jej reakcji na śmierć księżnej Diany. Michael Sheen gra także premiera Tony’ego Blaira.

READ  Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Inne filmy odchodzące 30 września to Air Force One, Austin Powers at Goldember, Austin Powers: Man of Mystery International, Austin Powers: Szpieg, który mnie dostał, Boogie Nights, Nativity 2 Tomb, Goofs Rush, Macron, dwójka kung fu panda Filmy, Bez zobowiązań, bal maturalny, I Dlaczego głupcy się zakochują. drzewo karate Kid Filmy też odchodzą, co jest dziwne, ponieważ Netflix jest domem sequela, Kobra Kai.