Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix ujawnia listę oryginalnych polskich programów – The Hollywood Reporter

Netflix ujawnia listę oryginalnych polskich programów – The Hollywood Reporter

Netflix ujawnił szczegóły dziewięciu nowych polskojęzycznych seriali i dziewięciu filmów fabularnych, które ukażą się w jego serwisie streamingowym w nadchodzących miesiącach.

Krótko po ogłoszeniu planów utworzenia swojego wschodnioeuropejskiego centrum w Warszawie, Netflix podwoił swoje polskojęzyczne aktywa, ujawniając we wtorek szczegóły dotyczące nowego polskiego programu seriali i filmów.

W poście na blogu Anna Nagler, szefowa działu Local Language Series na Europę Środkową i Wschodnią w serwisie Netflix, oraz Lukas Kloskiewicz, dyrektor ds. operacji pozyskiwania treści w regionie, podkreślają nową polską pozycję firmy.

Najbliższe filmy fabularne to m.in. reality-adventure epos Leszka Dawida szeroki szczytżałosny dramat w najbliższej przyszłości komórka Wyreżyserowane przez Mateusza Rakovica i Macieja Bochniaka wolnyw którym występuje Maciej Musiałowski jako młody raper.

Nowe polskie seriale, które trafią na Netflix, zawierają dramaty kryminalne Detektyw ForrestCzarna komedia w reżyserii Daniela Jaruzica na podstawie książek Remigiusza Mroza zielony pierścień na rękawiczkio trzech złodziejach ukrywających się w domu opieki, a przyszły dramat dziewczyna i astronautao dwóch pilotach rywalizujących o szansę na lot w kosmos i miłość do tej samej kobiety.

„Od początku podróży Netflixa w Polsce zachwycamy się kreatywnością lokalnego przemysłu rozrywkowego” – napisali Nagler i Kluskiewicz. „We współpracy z polskimi pisarzami i reżyserami stworzyliśmy wiele odważnych i inspirujących filmów i seriali, które podróżowały po świecie i odbiły się echem wśród widzów o różnym pochodzeniu i narodowości”.

READ  Hiszpańskie muzeum zwraca Polsce dwa obrazy zrabowane przez nazistów | rozrywka