Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Netflix ogłasza nowe zasady w procedurach udostępniania haseł, które mogą mieć wpływ na 100 milionów kont

(Getty Images)

Netflixa Ujawnił szczegóły kampanii polegającej na udostępnianiu haseł, która, jak się spodziewa, może wpłynąć na nawet 100 milionów kont.

Firma od dawna próbowała rozprawić się ze wspólnymi kontami i wreszcie ujawniła, w jaki sposób będzie sprawdzać, czy ludzie rzeczywiście przeglądają ich profile.

Mówi, że obecnie współdzielonych jest aż 100 milionów kont, a utracone pieniądze od osób, które to robią, zaszkodziły jej zdolności do inwestowania w nowe oferty.

Nowy dokument pomocy na stronie Netflix mówi, że aby ludzie mieli „nieprzerwany dostęp do Netflix”, będą musieli oglądać coś ze swojego domu co 31 dni. Jeśli tego nie zrobią, będą zmuszeni poprosić o tymczasowe kody, które pozwolą im się zalogować.

Aby zapewnić nieprzerwany dostęp do serwisu Netflix, połącz się z Wi-Fi w swojej głównej lokalizacji, otwórz aplikację lub witrynę Netflix i oglądaj coś co najmniej raz na 31 dni. W ten sposób powstaje zaufane urządzenie, dzięki któremu możesz oglądać Netflix, nawet gdy jesteś z dala od swojej głównej lokalizacji” – czytamy w nowym dokumencie wsparcia opublikowanym na stronie pomocy Netflix.

Firma obiecała, że ​​użytkownicy będą mogli oglądać podczas podróży. To wydaje się być prawdą, ale jeśli ludzie są nieobecni przez „dłuższy okres czasu”, nadal mogą zostać zbanowani.

Jeśli tak się stanie, ludzie zostaną poproszeni o „sprawdzenie swojego urządzenia”, aby ponownie połączyć się z Internetem. Gdy tak się stanie, do głównego właściciela konta zostanie wysłany link, który przekaże mu czterocyfrowy kod weryfikacyjny, który należy następnie umieścić w urządzeniu w ciągu 15 minut.

Firma powiedziała, że ​​​​zdarzyłoby się to „okresowo”, gdyby ludzie nadal oglądali z dala od domu, chociaż nie powiedziała, jak często to się zdarza.

Powiedział, że sprawdzi, czy ludzie są w danym domu, korzystając z „informacji, takich jak adresy IP, identyfikatory urządzeń i aktywność konta z urządzeń zarejestrowanych na koncie Netflix”. Nie podała żadnych bardziej szczegółowych informacji na temat zbieranych danych.

READ  Justin Long, lat 43, spotyka się z Kate Bosworth, lat 38

Firma potwierdziła, że ​​nie będzie żadnych dodatkowych opłat, jeśli ludzie będą dzielić swoje konta z osobami, z którymi nie mieszkają. Wydaje się, że zamiast tego koncentruje się na tym, aby proces udostępniania konta był na tyle frustrujący, że ludzie są zachęcani do płacenia za swoje konto, przynajmniej na początku.

Netflix od lat grozi takimi atakami na udostępnianie haseł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy był testowany w wybranych firmach, aw ostatnich tygodniach sugerowano, że test zakończył się sukcesem i że nowe zasady zostaną wprowadzone na początku tego roku.