Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NENT zdobywa więcej praw do Premier League | C21Media | Aktualności

Nordic Entertainment Group (NENT) zdobyła prawa do wyświetlania piłki nożnej angielskiej Premier League w innych częściach Europy w latach 2022-2028.

Anders Jensen

Serwis streamingowy NENT Viaplay pokaże 380 meczów na żywo z Premier League każdego sezonu w Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie, po nabyciu praw w Szwecji, Danii, Finlandii i Norwegii.

Pojawia się, gdy firma przygotowuje się do uruchomienia Viaplay w Polsce 3 sierpnia, a usługa pojawi się w Holandii w pierwszym kwartale 2022 roku.

NENT zmienił swoją strategię, aby skupić się na międzynarodowym zasięgu Viaplay, jednocześnie budując własną oryginalną produkcję dramatyczną i program sportowy dostępny wyłącznie dla subskrybentów.

W zeszłym tygodniu przeniósł 12 swoich firm produkcyjnych w całej Europie do Fremantle, wcześniej sprzedając swoją brytyjską firmę dystrybucyjną NENT Studios firmie All3Media.

NENT chce mieć 4,5 miliona międzynarodowych subskrybentów Viaplay do 2025 roku i ma 40 premier oryginalnego dramatu zaplanowanego na 2021 rok.

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Grupy NENT, powiedział: „To ważny krok na drodze ekspansji Viaplay. Nasze długoterminowe podejście oparte na transmisji, w połączeniu z perspektywą wielorynkową, pozwala nam być bardzo silnym konkurentem dla najbardziej prestiżowy rozwój i innowacyjność praw sportowych na świecie.

„Premier League jest bez wątpienia klejnotem koronnym nieruchomości sportowych i nie możemy się doczekać rozszerzenia naszego udanego, długoterminowego partnerstwa na dziewięć krajów dzięki tej przełomowej umowie”.

READ  Szkolenie kolejnego pokolenia liderów