Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NENT uruchomi ViaPlay w Polsce 3 sierpnia

6 lipca 2021

Nordic Entertainment Group (Grupa NNT) potwierdziła, że ​​3 sierpnia uruchomi w Polsce usługę przesyłania strumieniowego Viaplay.

Violab zaoferuje polskim widzom mieszankę sportów premium na żywo, oryginałów Viaplay, międzynarodowych filmów i seriali oraz treści dla dzieci, a jego cena wyniesie 34 (0,5 7,55 zł) miesięcznie. Po premierze w Polsce ViaPlay będzie dostępny w dziewięciu krajach europejskich, a następnie w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2021 r. i Holandii na czterech kolejnych rynkach do końca I kwartału 2022 r. i 2023 r.

Najważniejsze treści dostępne w wydaniu są następujące:

Gra: piłka nożna Bundesligi; Liga Europy UEFA i Liga Europy UEFA piłka nożna; wiodące europejskie ligi piłki nożnej kobiet; Kwalifikacje afrykańskie do Mistrzostw Świata FIFA 2022; Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet 2023; Copa America 2024; W Series, Norberg 24 Hours i Ferrari Challenge Motorsport; Otwarte golfa w USA; piłka ręczna Bundesligi; Koszykówka kobiet FIBA ​​Euro League; Oraz rzutki do snookera, bilarda i PTC; Pochodzący od 2023 roku z Formułą 1. Grupa NENT niedawno wyznaczyła czołowego dziennikarza sportowego Pave Wilkovicha na stanowisko Prezesa Sportowego w Polsce.


Oryginał pola:
Ponad 70 oryginalnych produktów. We wrześniu Viaplay zaktualizuje popularny teleturniej Fort Boyard W Polsce Polska zainwestuje w oryginalną serię scenariuszową.

Międzynarodowe filmy i seriale: Wysoka zawartość hollywoodzkich studiów, takich jak NBC Universal, Sony, MGM i CBS, w tym przebojowe seriale Nowy Amsterdam, Chicago, Dobry Doktor, Swat, Hawaje Five-0 I to Opowieść podręcznego, I właściciele przebojów filmowych Spider-Man, Faceci w czerni, Mission: Impossible, Born, Bridget Jones I Indiana Jones.

Treści dla dzieci: Popularne seriale dla młodszych odbiorców, takie jak Pav Patrol, Świnka Peppa, SpongeBob Kwadratowe Spodnie.

Anders Jensen, prezes i dyrektor generalny Grupy NENT, skomentował: „ViaPlay zaoferuje Polsce wyjątkową publiczność. Połączenie najlepszych gier na żywo, wysokiej jakości Wii Originals, międzynarodowych filmów i seriali oraz treści dla dzieci nie ma sobie równych na rynku — to dopiero początek. Będziemy nadal inwestować w treści i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy pracować z nowymi i uznanymi lokalnymi talentami przy tworzeniu polskich oryginałów Viaplay. Przyjeżdżamy do Polski od dawna i jesteśmy liderem w każdym tego słowa znaczeniu, z niecierpliwością czekamy na dzielenie się naszymi historiami, bycie częścią najlepszych polskich sportowych momentów oraz poznawanie gości i współpracowników z całego kraju. ”

READ  Intel ma zamiar zbudować polską fabrykę chipów o wartości 4,6 miliarda euro w ramach swojej ostatniej mega-inwestycji w UE

Wszystkie międzynarodowe filmy i seriale na WiiPlay, z większością oryginałów na skrzypcach, zawierają polskie napisy lub lektora, a wszystkie treści dla dzieci są dubbingowane w języku polskim. Najważniejsze wydarzenia sportowe będą pokazywane z polskimi komentatorami i programami studyjnymi ze Studia Sportowego Wyaplay w Warszawie.

Podobnie jak inne rynki Grupy NENT, Viola jest dostępna w Polsce poprzez bezpośrednie subskrypcje i partnerstwa z osobami trzecimi. Usługa jest obsługiwana przez szeroką gamę urządzeń i platform, w tym inteligentne telewizory Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips i DCL; smartfony i tablety z systemem iOS i Android; Chromecast i Apple TV; PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One; Oraz PC i Mac.