Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nazwijmy go Mahometem”: Trump nie pamięta nazwiska przywódcy talibów podczas dzikiej mowy

Donald Trump zachwycił tysiące swoich politycznych zwolenników w sobotę wieczorem, kiedy wrócił do Arizony na wiecu, gdzie wygłosił prawie dwugodzinne przemówienie skupiające się na miażdżeniu Demokratów i robieniu kłopotów z talibami.

Odnosząc się do przywódcy grupy, Maulvi Hebatullah Akhundzadeha, były prezydent USA najwyraźniej zapomniał swojego nazwiska – zamiast tego powiedział tłumowi pięciu tysięcy, że „nada mu imię Muhammad”.

Cytowany z Ameryki i NastępnieO umowie o wycofaniu się z Afganistanu pan Trump powiedział: „Powiedziałem przywódcy talibów, rozmawiałem z dowódcą i powiedziałem – nazwijmy go Muhammadem – powiedziałem: Muhammed, jedziemy”.

poszedłem do Wciel się w Akhundzadęi wykonując serię pomruków do sarkastycznej publiczności, mówiąc im: „To niegrzeczny człowiek”.

Trump w charakterystyczny sposób wykorzystał klub Akcji Punktu Zwrotnego do wysadzenia „haniebnych” wyborów w 2020 r., powtarzając wcześniejsze i już obalone zarzuty, że głosy zostały mu „skradzione”.

Joe Biden Radykalni Demokraci niszczą nasz naród. – Nie mogę uwierzyć, że to on. Nie sądzę, żeby Joe wiedział, gdzie, u diabła, jest.

Przemawiając z Phoenix w Arizonie, Trump twierdził, że jego partia „zdobyła państwo”. [at last year’s election] …i wygrał ją zdecydowanie”, podczas gdy Republikanie z Arizony stracili mniej niż 11 000 mandatów – czyniąc Bidena pierwszym Demokratą, który wygrał „czerwone państwo” od 1996 roku.

„Moim zdaniem nie ma mowy [Democrats] Trump powiedział przed stwierdzeniem, że „może sobie poradzić” z przegraniem wyborów – ale tylko wtedy, gdy wygrają je uczciwie.

„Jeśli przegram te wybory, poradzę sobie z tym dość łatwo [but] Kiedy ci to kradną i manipulują, nie jest to łatwe i musimy walczyć” – powiedział publiczności, gdy zaczęli śpiewać i wstawać.

Jednak pewnej nocy wielu myślało, że ogłosi plany politycznego powrotu w wyborach prezydenckich w 2024 roku, ale Trump nie złożył takiej obietnicy. Zamiast tego zaczął krytykować pierwsze miesiące swojego przeciwnika Bidena w Gabinecie Owalnym.

READ  Naukowcy odkryli, że żaba jest najsłynniejszym ptakiem na świecie na Instagramie Ptaki

Mówią, że to było najgorsze [first] Sześć miesięcy w historii prezydentury” – powiedział – nie wyjaśniając, kim byli.

„Nie wiem, czy to prawda, ale też to powiem” – dodał Trump.

Powtarzając konkretne oskarżenie, które wcześniej wysunął przeciwko licznikom wyborczym w Gruzji – innym stanie, który Biden odebrał Trumpowi w wyborach – były prezydent powiedział, że tysiące nielegalnych kart do głosowania zostało ukrytych „pod osłonami stołów” i uwzględnionych w oficjalnych obliczeniach.

Trump prawdopodobnie odnosi się do filmu nakręconego podczas wyborów w obiekcie liczącym w State Farm Arena w hrabstwie Fulton, które sugeruje, że ujawnia nieuczciwą działalność pracowników wyborczych.

Na nagraniu widać, że urzędnicy wracają do swoich obszarów liczenia i pojemnik z kartami do głosowania wyciągnięty spod stołu. Ale urzędnicy wyborowi to zrobili Odpowiedziałem już na to oskarżenie, mówiąc, że nagranie pokazuje normalną praktykę.

„[The ballots] nie było ich w skrzynkach, do których przyszły karty do głosowania, chociaż znajdowały się w innych skrzynkach, czy były to torby, czy coś innego, i [counters] Wzięli je i zaczęli je zakładać [the official boxes] Czasami trzy razy, czasami pięć razy” – powiedział wczoraj wieczorem do tłumu w Arizonie – „I powiem wam co, kiedy ludzie na to spojrzą. Zachorowali, ludzie zwymiotowali patrząc na to – a organy ścigania zrobiły bardzo niewiele”.

Następnie stwierdził, że „sądy” zamierzają „coś z tym zrobić” – powiedział „to wielka rzecz się dzieje” – chociaż nie jest jasne, czy to prawda.

W zeszłym roku, kiedy Trump po raz pierwszy zarzucił, że miało miejsce „przestępcze zachowanie”, Gabriel Sterling, dyrektor ds. wdrażania systemu głosowania w Gruzji, Odrzucenie roszczenia w tweecie. Tymczasem oficjalne śledztwo wykazało, że „całość nagrań z ochrony ujawniła, że ​​nie było żadnych tajemniczych kart do głosowania przywiezionych z nieznanego miejsca i ukrytych pod stołami”.

READ  USA nakładają sankcje na brokerów i jachty powiązane z Putinem

Dyrektor ds. wyborów hrabstwa Fulton, Richard Barron, dodał w tym czasie, że pracownicy „umieszczają te urny wyborcze pod swoim miejscem pracy, ponieważ jest to najwygodniejsze miejsce do umieszczenia tych rzeczy”.

skręć po Korona wirus – kwestia, która została wymieniona jako główny powód, dla którego przegrał swoją kandydaturę na reelekcję – Trump powiedział nie tylko, że „wynalazł szczepionkę”, ale że wierzy w „wolności” ludzi, jeśli nie chcą jej przyjąć .

„Co powiesz na szczepionkę? Wymyśliłem szczepionkę. Powiedzieli, że zajmie to od trzech do pięciu lat – uratuje świat. Polecam, ale wierzę też w twoją wolność w 100 procentach.”

Kończąc swoje przemówienie gratulując sobie, pan Trump dodał: „Ale żebyście zrozumieli, [the vaccine] To było niesamowite osiągnięcie”.

Jego obojętny stosunek do wprowadzenia szczepionki w kraju pojawia się wśród obaw Koronawirus choroba Jego uścisk zacieśnia się we wszystkich 50 stanach, po tym, jak Stany Zjednoczone zgłosiły średnio około 43 700 nowych przypadków dziennie w zeszłym tygodniu. To 65-procentowy wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni i prawie trzykrotność poziomu sprzed dwóch tygodni, dane Opracowane przez prezentacje Johns Hopkins University.

Pod koniec czerwca infekcje osiągnęły najniższy poziom od 15 miesięcy, po czym ponownie zaczęły rosnąć, przy czym w całym kraju zaszczepiono mniej osób, a najbardziej zaraźliwy wariant delta został obwiniony.

Do tej pory 340 milionów Amerykanów zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, z czego 162 miliony otrzymało dwie dawki, według najnowszych danych rządowych. Liczby pokazują również, że w tym tygodniu w Stanach Zjednoczonych odnotowano ponad 610 000 zgonów związanych z Covid.