Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy uważają, że może istnieć „anty-wszechświat” oprócz naszego – gdzie czas cofa się

Naukowcy uważają, że może istnieć „anty-wszechświat” oprócz naszego – gdzie czas cofa się

Dziwna teoria sugeruje, że może istnieć „anty-wszechświat” rozciągający się w czasie przed Wielkim Wybuchem.

Wyjaśnij koncepcję w papier Przyjęte do publikacji w czasopiśmie Roczniki Fizyki Sugeruje, że przyczyną tego wszechświata są podstawowe symetrie w naturze – takie jak ładunek, walencja i czas. Ta podstawowa symetria jest znana jako symetria CPT.

Na ogół te symetrie rządzą interakcjami fizycznymi, ale fizycy nigdy jednocześnie nie zaobserwowali naruszenia tych praw natury. Naukowcy stawiają hipotezę, że chociaż ta symetria dotyczy interakcji, może również dotyczyć całego wszechświata.

W związku z tym, aby zachować tę symetrię, może istnieć lustrzane odbicie wszechświata, które nas zrównoważy.

Mógłby wyjaśnić konsekwencje istnienia ciemnej materii tego wszechświata. Obecnie istnieją trzy znane typy neutrin: neutrina elektronowe, neutrina, neutrina taonowe i neutrina taonowe, z których wszystkie obracają się w tym samym lewym kierunku. Fizycy zastanawiali się, czy istnieją prawoskrętne neutrina, ale nigdy ich nie odkryli.

Odwrócony wszechświat wiązałby się z obecnością jednego z tych nowych typów neutrin, ale nie zostałby wykryty w eksperymentach fizycznych i mógłby oddziaływać z wszechświatem jedynie poprzez grawitację — podobnie jak ciemna materia.

Jeśli to prawda, liczba prawoskrętnych neutrin w naszym wszechświecie wystarczyłaby do wyjaśnienia ciemnej materii, którą odkryli fizycy, Raporty o naukach na żywo.

Chociaż nigdy nie będziemy mieli dostępu do tego wszechświata, ponieważ istniał przed Wielkim Wybuchem, naukowcy mogą przetestować hipotezę. Przewidują, że trzy znane typy neutrin będą również ich własnymi antycząstkami (w przeciwieństwie, powiedzmy, do elektronów, których antycząstkami są pozytony). Ta klasyfikacja jest znana jako cząstki Majorany; Obecnie naukowcy nie wiedzą, czy neutrina mają tę właściwość.

Co więcej, jeden z tych nowych typów neutrin musi być bezmasowy – a jeśli fizycy są w stanie ostatecznie zmierzyć masę tych cząstek subatomowych i wykryć, że żadna nie istnieje, to wzmocni tę teorię.

READ  Brian Cox ostrzega przed Cop26 | Brian Cox

Wreszcie w tym modelu inflacji nie nastąpiła naturalna ekspansja wszechświata. Fizycy uważają, że inflacja miała tak wielki wpływ na czasoprzestrzeń, że fale grawitacyjne zalały wszechświat, ale w tym alternatywnym wszechświecie fal nie powinno być. W wyniku eksperymentów, jeśli nie zostaną znalezione żadne pierwotne fale grawitacyjne, może to ujawnić, że model wszechświata zwierciadlanego CPT jest dokładny.