Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy tworzą pierwszą w historii szczegółową mapę świata Wiedźmina – najpierw aktualności

Wchodzi w skład serii map „Polska we współczesnym świecie”, jest to pierwsza szczegółowa mapa tego typu ukształtowania terenu, przebiegu granic i rzek oraz lokalizacji wysp i miast.
Marcin Wereszczyński / Materiały prasowe

Szczegółową mapę fikcyjnego świata „Wiedźmina” stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wchodzi w skład serii map „Polska we współczesnym świecie”, jest to pierwsza szczegółowa mapa tego typu ukształtowania terenu, przebiegu granic i rzek oraz lokalizacji wysp i miast.

„W związku z niedawną premierą serii Wiedźmin Netflix oraz międzynarodowym uznaniem książek i serii gier Andrzeja Sapkowskiego przez polskie studio CD Project Red, postanowiliśmy zamieścić w naszym atlasie mapę świata Wiedźmina” – powiedziała Ada Górna uniwersyteckiej Szkoły Geografii i Studiów Regionalnych.

Oprócz rzeczy wspomnianych we wszystkich Wiedźminie – książkach, seriach, grach i komiksach – istnieje również wiele nazw geograficznych i obiektów wymyślonych, aby uzupełnić mapę.Marcin Vereszyński

Oprócz rzeczy wspomnianych we wszystkich Wiedźminie – książkach, seriach, grach i komiksach – istnieje również wiele nazw geograficznych i obiektów wymyślonych, aby uzupełnić mapę.

Ogólny zarys krajów, pasm górskich i głównych rzek odpowiada mapom, które do tej pory opracowali fani.

Szef projektu Marcin Wereszczyński powiedział TFN: „Wiele razy czytałem książki, grałem we wszystkie gry i śledziłem wszystko, co wiedźmin.

„Chciałbym mieć mapę książki, którą przeczytałem. Pozwala mi śledzić losy bohaterów i zrozumieć ich motywacje.

Kierownik projektu Marcin Wereszczyński powiedział TFN: „Stworzono wiele map świata Wiedźmina, ale nie wszystkie były bardzo szczegółowe, stylizowane na średniowieczne z drzewami i rysunkami gór. Jako kartograf postanowiłem coś z tym zrobić. Dla siebie i innych fanów Wiedźmina”.Marcin Vereszyński

„Na mapie można zobaczyć naturę krajów i zrozumieć geopolitykę. Powstało wiele map świata Wiedźmina, ale nie wszystkie są bardzo szczegółowe, stylizowane na średniowieczne z drzewami i rysunkami gór.

„Jako kartograf postanowiłem coś z tym zrobić. Dla siebie i innych fanów Wiedźmina.”

Dodał: „Topografia była najbardziej czasochłonna, ale była to najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć przy wyznaczaniu granic i wyznaczaniu miast.

Serial Wiedźmin z hollywoodzką gwiazdą Henry Cavill jest obecnie transmitowany na Netflix, zebrał świetne recenzje i jest promowany jako alternatywa dla Game of Thrones przez niektórych fanów fantasy.materiał prasowy

W książkach rzadko zdarzały się dokładne opisy lokalizacji. Lokalizacja niektórych miast różniła się między książką a grą. Inne miasta były znane tylko z lokalizacji w danym kraju.

„Gdzie jest Kair Morhen – legowisko wiedźmina? Gdzie jest Wizima? – stolica Temerii, w której walczył Geralt Strega w pierwszej historii Andrieja Sapkowskiego. Jak daleko jest od Archipelagu Skellig do Sintry?”

Zespół projektowy poinformował, że pierwsza wersja mapy została wyprzedana przed jej oficjalnym uruchomieniem.

Jorna powiedział: „Druga edycja atlasu zawiera serię map, które pokazują polską soft power, na którą składają się wytwory naszej kultury, sztuki i sportu.

„Topografia była najbardziej czasochłonna, ale była to najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć przy wytyczaniu granic i wytyczaniu miast” – powiedział Wereszczyński.Marcin Vereszyński

Na mapach polskiego soft power znajdą się m.in. te z najczęściej tłumaczonymi polskimi książkami, osiągnięciami artystów i sportowców (m.in. wyczekiwana mapa sukcesów Roberta Lewandowskiego) oraz zagraniczne lokacje filmowe w Polsce.

Mapa dostępna pod adresem https://www.deviantart.com/mapywereszczyńskiego

Zostanie również uwzględniona w drugiej edycji atlasu.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę tutaj: http://atlas2022.uw.edu.pl/ Dodatkowo profil projektu na Facebooku znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/ATLAS2022UW

READ  Nowe plany depozytowe Sparks Rozszerzone plany dla zespołu Marvela Sparks wznowiony terror