Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy twierdzą, że mokry księżyc Saturna, Enceladus, może szybko wyrzucać mikroby w kosmos

Naukowcy twierdzą, że mokry księżyc Saturna, Enceladus, może szybko wyrzucać mikroby w kosmos

Szósty co do wielkości księżyc Saturna, Enceladus, ma tajemnicę. Około 12 mil pod lodową skorupą tego księżyca z „pomarszczoną gałką oczną” znajduje się ciepły, ciemny ocean słonej wody, który zawiera te same rodzaje kominów hydrotermalnych, co oceany na Ziemi – i gdzie rozwijają się drobnoustroje.

Czy to samo dzieje się na Enceladusie?

Prawdopodobnie nie mówimy o dziwnych bezokich stworzeniach morskich, w dużej mierze dlatego, że całkowita biomasa, jaką może utrzymać księżycowy ocean podziemny, może być mniejsza niż wieloryba.

Wiadomo, że maleńkie cząsteczki lodowej krzemionki z dna morskiego są ostatecznie rozpylane w przestrzeń kosmiczną z pęknięć w lodzie zwanych „tygrysimi paskami” w pobliżu cieplejszego bieguna południowego Enceladusa. Cząsteczki te pomagają w tworzeniu drugiego zewnętrznego pierścienia E Saturna.

Ale mogą również zawierać biosygnatury – pierwszy dowód na istnienie życia pozaziemskiego.

Więcej z ForbesaNaukowcy twierdzą, że jakakolwiek biomasa na Enceladusie, „śnieżnej kuli” Saturna, nie może być w sumie większa niż wieloryb.

Jednak do tej pory planetolodzy nie wiedzieli, w jaki sposób ta krzemionka dostaje się w kosmos i jak długo to trwa.

opublikowany W Komunikacja o Ziemi i ŚrodowiskuNowe badania wykorzystujące dane dotyczące orbity Enceladusa, oceanów i geologii zebrane przez sondę kosmiczną Cassini NASA rzucają światło na ten proces.

Okazuje się, że pływowe ogrzewanie skalistego jądra Enceladusa zajmuje tylko kilka miesięcy, aby wygenerować prądy, które transportują krzemionkę z kominów hydrotermalnych w głębinach morskich.

„Nasze badania pokazują, że te wypływy są wystarczająco silne, aby podnieść materiał z dna morskiego i przenieść go do skorupy lodowej, która oddziela ocean od próżni kosmicznej” – powiedział Ashley Schoenfeld, lider grupy i doktorant na UCLA. W oświadczenie.

„Pęknięcia wstęgi, które przebijają lodową skorupę do tego podpowierzchniowego oceanu, mogą działać jako bezpośrednie kanały do ​​przenoszenia przechwyconego materiału w kosmos… Enceladus daje nam bezpłatne próbki tego, co kryje się w głębokim morzu”.

Więcej z ForbesaSiedem rzeczy, które musisz wiedzieć o nowej misji NASA o wartości 4,9 miliarda dolarów na Enceladusa, mały księżyc Saturna

Istnieje już misja, która jest wstępnie badana przez NASA, aby posmakować krzemionki wyrzucanej w kosmos.

Misja Enceladus Orpelander będzie miała statek kosmiczny krążący wokół Księżyca dwa razy dziennie przez dokładnie 200 dni, aby doświadczyć jego pióropuszy. Następnie opadnie, pozostając na powierzchni przez kilka lat, aby pobrać próbki materiału z pióropusza, który opadł z powrotem na powierzchnię – i co sprawia, że ​​Enceladus jest tak jasny i odbijający światło.

Misja jest gotowa do wystrzelenia w październiku 2038 r. (z rezerwą w listopadzie 2039 r.) i dotrze w 2050 r.

Życzę czystego nieba i szeroko otwartych oczu.

Chodź za mną Świergot Lub Linkedin. spłacać Dla mnie strona internetowa lub inne moje prace Tutaj.

READ  Kamyczki przed górami - NASA Mars