Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy ostrzegają, że plan Borisa Johnsona zniesienia ograniczeń Covid 19 lipca jest „niebezpieczny i niemoralny”

sProfesor Adam Finn z Uniwersytetu w Bristolu i członek Joint Committee on Vaccination and Immunization (JCVI) powiedział, że wierzy, iż osoby w wieku 50 lat i starsze dostaną w tym roku darmowe szczepionki przeciw grypie z NHS, podobnie jak starsze dzieci.

Powiedział Sky News, że grypa jest „poważniejszą chorobą” pod pewnymi względami niż Covid, zwłaszcza dla dzieci, dodając: „Prawda jest taka, że ​​mamy epidemie grypy każdej zimy, z wyjątkiem jednej i to była zeszłej zimy.

„Ograniczenia, które obowiązywały przed i podczas drugiej fali, były wystarczające, aby prawie całkowicie zapobiec przeniesieniu grypy, w wyniku czego naprawdę niepokoi nas możliwość znacznie większej pandemii grypy w tym roku, po prostu dlatego, że cała ta odporność brakuje stworzonej pandemii.

„Więc jeśli masz wtedy szansę na wielką pandemię grypy i kolejną falę Covid, to podwaja to presję na usługi zdrowotne i oznacza, że ​​jesteśmy w znacznie bardziej wrażliwym miejscu”.

Profesor Finn powiedział, że ma nadzieję, że przynajmniej niektórzy ludzie otrzymają jednocześnie szczepionkę przeciw grypie i szczepionkę Covid.

Każdego roku ludzie umierają na grypę, powiedział, dodając: „Gdybyśmy mieli w tym roku szczególnie dużą i szczególnie ciężką pandemię grypy, moglibyśmy zobaczyć tysiące zgonów z powodu grypy. Teraz połącz to z innymi wirusami i większą liczbą Covid, ty mam naprawdę poważny problem.” „.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska – na żywo: Kula ognia eksploduje w rosyjskiej fabryce czołgów, gdy Putin ponosi rekordowe straty w konflikcie