Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkryli w morzu materiały spoza Układu Słonecznego – twierdzi kontrowersyjny profesor Harvardu

Naukowcy odkryli w morzu materiały spoza Układu Słonecznego – twierdzi kontrowersyjny profesor Harvardu

Według kontrowersyjnego profesora Uniwersytetu Harvarda naukowcy po raz pierwszy w historii odkryli materię spoza Układu Słonecznego.

„Kulki” występują w czerwcu na Pacyfiku. Jednak wczesne analizy wskazują obecnie, że materia pochodzi spoza naszego Układu Słonecznego i została przeniesiona przez obiekt międzygwiazdowy, który zderzył się z Ziemią w 2014 roku – twierdzi Avi Loeb, astrofizyk teoretyczny z Uniwersytetu Harvarda.

Powiedział, że materiał może mieć „pozaziemskie pochodzenie technologiczne” ze względu na pewne niezwykłe właściwości materiału. Profesor Loeb twierdził wcześniej, że asteroida mogła być sztuczna, na przykład obcy statek kosmiczny.

Profesor Loeb napisał w swoim artykule: „To przełomowe odkrycie, ponieważ po raz pierwszy naukowcy przeanalizowali materiał z dużego ciała, które przybyło na Ziemię spoza Układu Słonecznego”. Ogłaszając to.

Profesor Loeb wysunął szereg twierdzeń na temat możliwego życia pozaziemskiego i gości z innych układów słonecznych. Chociaż wniósł szereg wkładów w astrofizykę, być może najbardziej znany jest ze swoich sugestii, że Oumuamua, pierwszy obiekt międzygwiezdny, który odwiedził nasz Układ Słoneczny, mógł być „sondą kosmiczną”.

Jego systematyczne i często niezwykłe twierdzenia wywołały krytykę ze strony innych naukowców, którzy twierdzą, że ma obsesję na punkcie sensacji i szkodzi zwykłemu procesowi odkrywania. Twierdzą, że jego uwagi mogą przyciągnąć uwagę i podważyć zwykłą pracę naukową polegającą na sprawdzaniu nietypowych twierdzeń za pomocą niezwykłych dowodów.

„Ludzie są zmęczeni wysłuchiwaniem szalonych twierdzeń Aviego Loeba” – powiedział Steve Desch, astrofizyk z Arizona State University. New York Times W lipcu, kiedy profesor Loeb ujawnił szczegóły swoich badań. „To zanieczyszcza dobrą naukę – myli dobrą naukę, którą uprawiamy, z tą absurdalną ekscytacją i wysysa cały tlen z pomieszczenia”.

READ  Po prawie dwóch latach samolot kosmiczny Virgin Galactic znów wzbija się w przestworza - Ars Technica

Profesor Loeb przedstawił najnowsze twierdzenia na Medium, dokumentując swoją podróż na Pacyfik w celu zebrania materiałów. W ostatnich latach przyłapano go na kuli ognia, która spadła na ziemię w 2014 roku i nie mógł się doczekać, aż uda mu się zebrać z niej jakiekolwiek fragmenty.

Twierdził, że szczegóły kuli ognia wskazują, że pochodzi ona spoza naszego Układu Słonecznego. Twierdzenia te okazały się kontrowersyjne – mimo że zostały zaakceptowane do publikacji w prestiżowych czasopismach Dziennik astrofizycznyPoczątkowo go odrzucono, ponieważ naukowcy stwierdzili, że nie ma wystarczających dowodów sugerujących, że rzeczywiście był to gość międzygwiezdny.

Jednak w ostatnich miesiącach profesor Loeb i jego zespół skanowali Ocean Spokojny w poszukiwaniu jakichkolwiek fragmentów tego obiektu, a w czerwcu ogłosili, że udało im się zebrać kilka przykładów. Próbki te zostały już przetestowane przez naukowców.

Profesor Loeb twierdzi, że analiza pokazuje, że materiał „pochodził z obiektu wielkości metra, który pochodził spoza Układu Słonecznego”. Dodał, że wiele szczegółów dotyczących materiału wskazuje, że jest on pochodzenia międzygwiezdnego.

Zauważył w szczególności ilość berylu, lantanu i uranu (lub BeLaU) obecnych w przedmiotach. Powiedział, że to odróżnia ją od innych próbek, których nie można znaleźć na drodze obiektu, a także od obiektów, co do których zwykle oczekuje się, że powstały na Ziemi, Księżycu lub Marsie.

Profesor Loeb wyraził pewność, że zostanie znalezionych więcej obiektów takich jak „IM1” – nazwę, którą nadał obiektowi, który, jak twierdził, był gościem międzygwiezdnym. Zasugerował, że w dowolnym momencie na orbicie Ziemi wokół Słońca może znajdować się „kilka milionów takich obiektów” i że „niektóre z nich mogą reprezentować technologiczne odpady kosmiczne pochodzące od innych cywilizacji”.

Krytykował także wielu naukowców, którzy wyrażali sceptycyzm wobec jego twierdzeń, żartując, że on „ucieka od kolegów, którzy mają zdecydowane opinie, nie szukając dowodów, a ja biegnę w stronę wyższej inteligencji w przestrzeni międzygwiezdnej” i mówi, że życzy swoim krytykom „ szczęście i pomyślność.”

READ  Kosmiczne śmieci spadają ze SpaceX, NASA, Chin, zagrożenie życia, mienie