Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkryli starożytny kawałek skorupy ziemskiej, mający 4 miliardy lat pod Australią Zachodnią

Naukowcy odkryli starożytny kawałek skorupy ziemskiej, mający 4 miliardy lat pod Australią Zachodnią

Ziemia składa się z trzech głównych warstw: skorupy, płaszcza i jądra.

Laser toruje drogę do odnalezienia starej skorupy.

Uniwersytet Curtina Naukowcy odkryli dowody na istnienie prawie czteromiliardowego kawałka skorupy ziemskiej pod południowo-zachodnią Australią za pomocą laserów mniejszych niż ludzki włos, aby celować w mikroskopijne ziarna minerału wydobyte z piasku na plaży.

The Timescales of Mineral Systems Group w Curtin School of Earth and Planetary Sciences, kierowanej przez Ph.D. Laser został wykorzystany do odparowania fragmentów pojedynczych ziaren mineralnej cyrkonu i ujawnił, gdzie ziarna pierwotnie uległy erozji, a także ujawniono historię geologiczną obszaru, powiedział student Maximilian Droelner. To nowe odkrycie pomaga wyjaśnić, w jaki sposób planeta ewoluowała od nienadającego się do zamieszkania do życia.

„Istnieją dowody na to, że liczący cztery miliardy lat kawałek skorupy wielkości Irlandii wpłynął na ewolucję geologiczną Australii Zachodniej w ciągu ostatnich kilku miliardów lat i jest głównym składnikiem skał powstałych w tym czasie w Waszyngtonie”, mówi Panie Drollner.

„Ten kawałek skorupy przetrwał wiele wydarzeń związanych z budową gór między Australią, Indiami i Antarktydą i wydaje się nadal być obecny na głębokości dziesiątek kilometrów poniżej południowo-zachodniego krańca Australii Zachodniej. Porównując nasze odkrycia z istniejącymi danymi, wydaje się, że W wielu obszarach na całym świecie podobny czas zaobserwowano dla tworzenia i zachowania wczesnej skorupy. Wskazuje to na znaczącą zmianę w ewolucji Ziemi około cztery miliardy lat temu, gdy spadły bombardowania meteorytów, osiadła skorupa i zaczęło się tworzyć życie.

Kierownik badań dr Milo Parham, również z Timescales of Mineral Systems Group w Curtin School of Earth and Planetary Sciences, powiedział, że nie przeprowadzono wcześniej żadnych badań tego regionu na dużą skalę, a wyniki w porównaniu z istniejącymi danymi wykazały intrygujące . Nowe spojrzenie.

„Krawędź starożytnego kawałka skorupy wydaje się wyznaczać ważne granice skorupy ziemskiej, które kontrolują, gdzie można znaleźć minerały o znaczeniu gospodarczym” – powiedział dr Parham.

READ  Znalezienie pustej przestrzeni jest kluczem do zaprojektowania swojego przeznaczenia

„Identyfikacja starożytnych pozostałości skorupy ziemskiej jest ważna dla przyszłości optymalnej eksploracji zrównoważonych zasobów. Badanie wczesnej Ziemi jest trudne ze względu na samą ilość czasu, który minął, ale ma ogromne znaczenie dla zrozumienia znaczenia życia na Ziemi i nasze dążenie do odnalezienia go na innych planetach”.

Odniesienie: „Paleolithic Steadfast Plantation in the West Yelgarn Craton, Western Australia” Maximilian Drollner, Christopher L. Kirkland, Milo Parham, Noreen J. Evans i Bradley J. MacDonald, 17 czerwca 2022 r., Dostępne tutaj. Nowa Ziemia.
DOI: 10.1111 / III.12610

Pan Droelner, dr Parham i współautor badań profesor Chris Kirkland są związani z Institute for Geosciences Research (TIGeR). Flagowy Instytut Badań Naukowych o Ziemi Curtina został sfinansowany przez Zachodnioaustralijski Instytut Badań Mineralnych.