Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkryli jedną cechę wspólną wszystkich zwłok

Naukowcy odkryli jedną cechę wspólną wszystkich zwłok

Mówią, że nie ma dwóch takich samych osób, ale naukowcy odkryli, że wszystkie ciała mają ze sobą więcej wspólnego, niż wcześniej sądzono.

Nowe badania opublikowano także w Mikrobiologia przyrody Wydaje się, że jeśli chodzi o sieci drobnoustrojów, ciała wykazują podobieństwa niezależnie od tego, skąd pochodzą.

Gdy ciała ludzkie zaczną się rozkładać, zawierają bakterie i grzyby rozkładające organizm, które w pozostałej części świata są dość rzadkie.

Może to wydawać się niepokojącą myślą, ale te drobnoustroje są niezbędne dla świata przyrody, rozkładają zwłoki, aby ostatecznie stać się częścią „ekosystemu rozkładu” i pomagają w produkcji roślin.

Badania obejmowały pochówek 36 ciał przekazanych do badań naukowych. Chociaż wszystkie ciała pochowano w różnych miejscach o odmiennych cechach środowiskowych, wszystkie próbki pobrane później przez badaczy wykazały ten sam zestaw drobnoustrojów.

Eksperci uważają również, że owady mogą przenosić różnorodne drobnoustroje na rozkładające się szczątki ludzkie i zwierzęce.

Głos zabrał dr Devin Venuti, który nie był zaangażowany w badanie IFLScience „Rozkład definiuje się technicznie jako zużycie materii organicznej przez inne organizmy” – powiedział. [and is] Różni się od fizycznego rozkładu pozostałości organicznych pod wpływem fizycznych sił korozyjnych, takich jak woda.

„System rozkładu koncentruje się wokół zwłok jako zasobu, głównie pożywienia, ale wiele organizmów będzie je również wykorzystywać jako wylęgarnię, żłobek i schronienie”.

Subskrypcja Aby otrzymać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn indy100

Jak dołączyć Bezpłatny kanał WhatsApp indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100

READ  SpaceX wystrzeliwuje rakietę Falcon Heavy po raz pierwszy od trzech lat | nowości naukowe i technologiczne