Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy odkryli gigantyczną „strukturę” pod powierzchnią Księżyca

Naukowcy odkryli gigantyczną „strukturę” pod powierzchnią Księżyca

Księżyc jest obiektem podziwu i fascynacji od tysięcy lat, ze swoimi mocami zmiany kształtu i tajemniczą ciemną stroną.

I choć jest to jedyne ciało niebieskie, na którym człowiek stawiał (małe) kroki, przed nami jeszcze wielkie skoki, aby zrozumieć jego potencjał i odkryć jego tajemnice.

Jednak naukowcy odkryli ukrytą cechę księżyca, która jest bardzo, bardzo, bardzo ciężka.

Pod Basenem Bieguna Południowego-Aitken – jednym z największych zachowanych kraterów w Układzie Słonecznym – znajduje się struktura, która waży co najmniej 2,18 miliarda kilogramów i ma ponad 300 km (186 mil) głębokości i 2000 km (1243 mil) długości. .

Subskrypcja Do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu Indy100

the badacze Kto dokonał odkrycia, z których wszystkie mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych, postawił hipotezę, że „anomalia” może składać się z metalu z jądra asteroidy lub tlenków krystalizujących się z oceanu magmy.

Główny autor Peter B. James z Baylor University w Houston powiedział we wspólnym oświadczeniu z głównym autorem Peterem B. IFLScience.

Pokazując, jak duża jest ta rzecz, kontynuował: „Wyobraź sobie, że bierzesz stos metalu pięć razy większy niż Wielka Wyspa Hawajów i zakopujesz go pod ziemią. To mniej więcej tyle nieoczekiwanej masy, którą odkryliśmy”.

Diagram przedstawiający niewidoczną stronę Księżyca, na której znajduje się Basen Bieguna Południowego-Aitken – przerywane kółko wskazuje, gdzie znajduje się głęboka anomalia NASA/Goddard

Przełomowego odkrycia dokonano dzięki należącemu do NASA Gravity Recovery Mission and Interior Laboratory (GRAIL), które mierzy zmiany w polu grawitacyjnym na Księżycu.

Dane zebrane przez GRAIL mogą być następnie wykorzystane do zbadania wewnętrznego składu naszego towarzysza krateru.

Dorzecze Antarktyki-Aitken było przedmiotem wielu badań ze względu na swoją wyjątkowość.

Obszar ten oferuje wskazówki dotyczące zarówno wewnętrznego składu, jak i historii naszego najbliższego satelity, a także kto wie, jakie inne tajemnice skrywa…

READ  Gwiazda neutronowa „Czarna Wdowa” pożarła swojego towarzysza, stając się najcięższą znalezioną do tej pory rzeczą

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.