Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naukowcy identyfikują 29 planet, na których kosmici mogą obserwować Ziemię | astronomia

Ziemianie od wieków wpatrywali się w niebo i zastanawiali się nad życiem wśród gwiazd. Ale podczas gdy ludzie szukali małych zielonych ludzików, obcy mogli znów nas obserwować.

W ramach nowych badań astronomowie wybrali pobliskie układy gwiezdne, w których wszyscy ciekawscy mieszkańcy orbitujących planet byliby dobrze przygotowani do monitorowania życia na Ziemi.

Naukowcy zidentyfikowali 1715 układów gwiezdnych w naszym kosmicznym sąsiedztwie, w których obserwatorzy kosmiczni mogli odkryć Ziemię w ciągu ostatnich 5000 lat, obserwując ją „przecinającą” twarz Słońca.

Spośród tych, którzy są we właściwym miejscu, aby obserwować tranzyty Ziemi, 46 systemów gwiezdnych jest wystarczająco blisko, aby ich planety przechwyciły wyraźny sygnał obecności człowieka — audycje radiowe i telewizyjne, które rozpoczęły się prawie 100 lat temu.

Naukowcy szacują, że 29 planet potencjalnie nadających się do zamieszkania jest dobrze usytuowanych, aby obserwować tranzyty Ziemi, podsłuchując ludzkie audycje radiowe i telewizyjne, co pozwala każdemu obserwatorowi wywnioskować odrobinę inteligencji. Kwestią sporną jest, czy nadawanie zmusi zaawansowaną cywilizację do nawiązania kontaktu.

„Jednym ze sposobów znajdowania planet jest blokowanie części światła ich gwiazdy macierzystej” – powiedziała Lisa Kaltenegger, profesor astronomii i dyrektor Instytutu Carla Sagana na Cornell University w Nowym Jorku. Zapytaliśmy: „Kim byliby obcy, gdyby ktoś inny patrzył?”. „Na niebie jest ten mały skrawek, gdzie inne systemy gwiezdne mają kosmiczne miejsce do odnalezienia Ziemi jako przelatującej planety”.

Astronomowie ziemscy odkryli tysiące planet poza Układem Słonecznym. Około 70% obserwuje się, gdy obce światy przechodzą przed swoimi gwiazdami macierzystymi i blokują część światła docierającego do teleskopów naukowców. Przyszłe obserwatoria, takie jak NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba Planowany start w tym roku, będziemy szukać oznak życia na „egzoplanetach”, analizując skład ich atmosfer.

READ  Główny Urząd Statystyczny odwiedza personel AU, Space Force Delta 13>Baza Sił Powietrznych Maxwell>Wyświetlacz

Kaltenegger i dr Jackie Fuhrty, astrofizyk z Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, zwrócili się do Europy, aby zidentyfikować pobliskie układy gwiezdne, które są dobrze umiejscowione do obserwacji tranzytów Ziemi. przestrzeń Katalog agencji Gaia przedstawiający pozycje i ruchy gwiazd. Na tej podstawie zidentyfikowali 2034 systemy gwiezdne w promieniu 100 parseków (326 lat świetlnych), które mogą wykryć tranzyty Ziemi w dowolnym momencie od 5000 lat temu do 5000 lat w przyszłości.

Jedna gwiazda znana jako Ross 128, czerwony karzeł w gwiazdozbiorze Panny, znajduje się około 11 lat świetlnych od nas – wystarczająco blisko, aby odbierać transmisje naziemne – i ma planetę mniej więcej dwa razy większą od Ziemi. Każde odpowiednio wyposażone życie na planecie mogło monitorować tranzyt Ziemi przez ponad 2000 lat, ale straciło z oczu 900 lat temu. Jeśli istnieje inteligentne życie, na której z dwóch znanych planet krąży? Gwiazda TeegardenZnajdując się w odległości 12,5 lat świetlnych, byłby w doskonałej pozycji do obserwowania tranzytu Ziemi za 29 lat.

45 lat świetlnych od nas inna gwiazda zwana Trappist-1 jest również wystarczająco blisko, aby podsłuchiwać transmisje prowadzone przez ludzi. Gwiazda zawiera co najmniej siedem planet, z których cztery znajdują się w strefie umiarkowanej do zamieszkania, ale nie będą w stanie obserwować tranzytu Ziemi przez kolejne 1642 lata, napisali naukowcy w Natura.

Wyniki pojawiają się, gdy rząd USA przygotowuje się do opublikowania Bardzo oczekiwany raport o niezidentyfikowanych obiektach latających (Latające obiekty latające). Nie oczekuje się, że raport Grupy Zadaniowej Pentagonu ds. Nieznanych Zjawisk Atmosferycznych, która została powołana w celu uzyskania wglądu w naturę i pochodzenie niezidentyfikowanych samolotów, ujawni lub wykluczy dowody dziwnego zachowania.

Profesor Beth Beller w Instytucie Uniwersytetu w Edynburgu astronomiaOn, który nie był zaangażowany w badanie przyrody, powiedział, że praca może zmienić sposób, w jaki naukowcy podchodzą do Seti, poszukiwania życia pozaziemskiego. „To, co mnie zaskoczyło”, powiedziała, „to to, że tak niewiele gwiazd w promieniu 100 parseków widziało przechodzącą Ziemię”.

READ  Odkrycie małych kości i zębów ujawnia istnienie wielu typów dinozaurów żyjących i żyjących w Arktyce

Metoda tranzytów wymaga bardzo precyzyjnego wyrównania między tranzytującą planetą, jej gwiazdą i Słońcem, aby konkretna planeta była wykrywalna, więc ten wynik nie jest zaskakujący. Teraz jestem ciekaw, jaki procent gwiazd w katalogu pobliskich gwiazd Gai ma punkt obserwacyjny do wykrywania Ziemi za pomocą innych metod wykrywania egzoplanet, takich jak metoda prędkości radialnej lub bezpośrednie obrazowanie! „