Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nauka o Ziemi, szczątki orbitalne, skoncentrowany na obronności budżet kosmiczny Bidena

Przestrzeń budżetowa Bidena

Prezydent Joe Wniosek budżetowy Bidena na 2023 r. Umieszcza technologie kosmiczne i satelitarne w centrum swoich wielu inicjatyw, w tym dotyczących zmian klimatycznych oraz obrony i bezpieczeństwa. Istnieje również kluczowy przepis dotyczący rozwiązania narastającego problemu śmieci orbitalnych i zapewnienia zrównoważonego rozwoju przestrzeni kosmicznej.

Przede wszystkim w sumie budżet proponuje 26 miliardów dolarów uznaniowego finansowania dla NASA, co stanowi wzrost o 11,6 proc. w stosunku do planowanego poziomu na 2021 rok.

Z tej kwoty duża część – 7,5 miliarda dolarów – jest przeznaczona na eksplorację Księżyca przez Artemis – o 1,1 miliarda dolarów więcej niż planowano na 2021 rok – w celu wzmocnienia przywództwa w kosmicznych lotach załogowych w Stanach Zjednoczonych. Jednak jest też Dodatkowe 2,4 miliarda dolarów na program nauk o Ziemi NASA, który obejmuje plan o wartości ponad 200 milionów dolarów na rozwój Obserwatorium Systemu Ziemi, które zapewni kompleksowy trójwymiarowy obraz Ziemi w celu lepszego zrozumienia zagrożeń naturalnych i zmian klimatycznych. Ponadto NASA będzie współpracować z innymi agencjami w celu usprawnienia monitorowania gazów cieplarnianych i udostępnienia danych dotyczących gazów cieplarnianych szerokiemu gronu użytkowników.

oprócz, ten Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA)NOAA) zdobądź finansowanie

2,3 miliarda dolarów na opracowanie nowej generacji satelitów pogodowychktóre zapewnią znaczną pomoc w poprawie zdolności agencji do prognozowania trudnych warunków pogodowych związanych ze zmianą klimatu.

Podsumowując, finansowanie znacznie poprawi możliwości kraju w zakresie prognozowania ekstremalnych zjawisk pogodowych i klimatycznych, zapewniając w ten sposób przedsiębiorstwom i społecznościom dokładne i dostępne informacje, aby lepiej przygotować się na takie zdarzenia.

Zgodnie z dotychczasowym zobowiązaniem administracji do wykorzystywania najnowszych technologii w zwalczaniu pożarów lasów, budżet również jest stały Obsługuje eksperymentalne oprogramowanie, które wykorzystuje czułe obrazy satelitarne do szybkiego wykrywania pożarów.

Przeczytaj także: Technologia geoprzestrzenna i kosmiczna w centrum nacisku amerykańskiego budżetu na walkę ze zmianami klimatu

READ  Dlaczego narażenie na pył kosmiczny jest nieuniknionym aspektem podróży kosmicznych?

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i nie tylko

Budżet jednoznacznie wyraża poparcie dla: Rozbuduj komercyjne stacje kosmiczne i przeznacz 224 miliony dolarów na takie inicjatywy Po przejściu na emeryturę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Jednak nadal wspiera działalność Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, torując drogę do jej dalszej działalności do 2030 roku.

Budżet proponuje zwiększenie finansowania portfela badań i rozwoju technologii kosmicznych NASA do ponad 1,4 miliarda dolarów w celu wsparcia nowych technologii, które pomogą w rozwoju komercyjnego przemysłu kosmicznego, zwiększeniu możliwości misji i obniżeniu kosztów.

szczątki orbitalne

Wniosek budżetowy prezydenta jest również zobowiązana do: 88 milionów dolarów dla Biura Handlu Kosmicznego Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej (NOAA), aby zwiększyć świadomość stanu przestrzeni kosmicznej i zająć się rosnącym problemem śmieci orbitalnych. Prawie ośmiokrotny wzrost w stosunku do poziomu finansowania zaplanowanego na 2021 r. ma na celu poprawę śledzenia i raportowania w czasie rzeczywistym obiektów kosmicznych i śmieci na orbitach Ziemi, pomagając przemysłowi kosmicznemu w bezpiecznej nawigacji w zatłoczonym środowisku kosmicznym. Budżet zapewnia również 2 miliony dolarów dla Biura Analiz Ekonomicznych (BEA) na opracowanie nowych narzędzi danych do pomiaru gospodarki kosmicznej.

Administracja Trumpa Dyrektywa w sprawie polityki kosmicznej -3 Departament Handlu powierzył zadanie przejęcia SSA niewojskowym operatorom satelitów z Departamentu Obrony, który wcześniej był odpowiedzialny za śledzenie obiektów kosmicznych.

Budżet uznaje również, że NASA odgrywa kluczową rolę w lepszym zrozumieniu pogarszającego się środowiska śmieci na orbicie i wspieraniu rozwoju innowacyjnych podejść, aby pomóc chronić satelity kraju i zmniejszyć ryzyko stwarzane przez śmieci kosmiczne. Aby tak się stało, NASA przeznaczy 30 milionów dolarów na badania nad szczątkami orbitalnymi, technologię wczesnego etapu i technologie pomiarowe.

Przeczytaj także: Były administrator NASA, Jim Bridenstine, opowiada się za zrównoważonym rozwojem przestrzeni kosmicznej

READ  Firma logistyczna ogłasza utworzenie nowej powierzchni w Darlington Business Park

Obrona i bezpieczeństwo

Wniosek Departamentu Obrony o wartości 773 miliardów dolarów obejmuje 24,5 miliarda dolarów dla Sił Kosmicznych USA i Agencji Rozwoju Przestrzeni Kosmicznej (SDA). To o około 5 miliardów dolarów więcej niż Kongres zatwierdził w 2022 roku. SDA obecnie podlega Biuru Sekretarza Obrony i zostanie wchłonięta przez Siły Kosmiczne jeszcze w tym roku.

Według wysokich rangą urzędników Pentagonu siły kosmiczne złożyły wniosek o budżet w wysokości 24,5 mld USD na 2023 r., w tym 1 mld USD na opracowanie nowego systemu ostrzegania przed pociskami i śledzenia konstelacji z satelitami na wielu orbitach, aby skomplikować wrogi atak. Wspomniałem wcześniej o zerwaniu obrony.

Nie wchodząc w szczegóły, roczny budżet prezydenta Bidena uznaje, że przestrzeń kosmiczna ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa narodu i jest integralną częścią nowoczesnych działań wojennych, a zatem ma na celu zachowanie narodowej przewagi poprzez poprawę odporności amerykańskich struktur kosmicznych w celu wzmocnienia odstraszania i zwiększenia przeżywalności podczas działań wojennych.

Aharon

Przeznaczono 480 mln USD na misje robotów księżycowych, w tym łazik do badania złóż lodu, który mógłby zapewnić przyszłym astronautom paliwo i tlen, oraz komercyjną inicjatywę Lunar Payload Services, która wspiera tanie dostawy na Księżyc. Co więcej, zaproponowano 822 miliony dolarów na misję Mars Sample Return, która zwróci próbki marsjańskich skał i gleby na Ziemię.

Ponadto budżet zapewnia 150 milionów dolarów na zaangażowanie biura NASA (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) w celu przyciągnięcia różnych grup studentów do STEM poprzez możliwości uczenia się, które generują zainteresowanie i zapewniają powiązania z misją i pracą NASA. Wysiłek ten obejmuje ukierunkowany udział populacji znajdujących się w niekorzystnej sytuacji, w tym uczniów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji i osób kolorowych.