Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Naughty Dog droczy się z przyszłością: „Doświadczenia jednego gracza są nam bliskie i drogie”

Naughty Dog obecnie tworzy profil Pierwsza samodzielna gra wieloosobowaJakie inne projekty może podjąć studio w przyszłości? Nie wiemy jeszcze na pewno, ale współprzewodniczący Naughty Dog, Evan Wells, powiedział, że fani mogą spodziewać się, że studio stworzy nowe IP, a także popracuje nad dobrze znanymi franczyzami.

„Myślę, że prosta odpowiedź brzmi: oba. Myślę, że jest podekscytowanie opracowywaniem nowego adresu IP, ale wciąż jest dużo miłości do Uncharted i The Last of Us i myślę, że zobaczysz oba typy projektów od nas w przyszłość”, Wells Powiedział w wywiadzie dla Game Informer.

Teraz graj: Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – zwiastun premierowy

Naughty Dog słynie ze świetnych gier filmowych, które koncentrują się na historii dla jednego gracza i można oczekiwać, że będzie to kontynuowane w przyszłości.

„Doświadczenia pojedynczego gracza są nam bliskie i drogie” – powiedział Wells. „To właśnie przyciągnęło tak wielu ludzi do Naughty Dog i to ich inspiruje, więc myślę, że zamierzamy to zachować tak długo, jak to możliwe”. .

Neil Druckman z Naughty Dog był również cytowany w wywiadzie, który powiedział, że właściciel studia Naughty Dog, Sony, nigdy nie przyszedł do zespołu z mandatem do stworzenia określonego rodzaju gry.

„Nigdy nie było takiego mandatu, jak: „Och, tutaj widzimy, jak obracają się wiatry. Czy mógłbyś zamiast tego zacząć tworzyć tego rodzaju grę? „Wiemy tak samo dobrze, jak oni, że kiedy pracujesz nad czymś, co cię pasjonuje, czymś, co cię pasjonuje, wykonasz niesamowitą pracę”.

Jedną z pierwszych udanych gier Naughty Dog był Jak i Daxter, a Wells powiedział, że gdyby studio miało „nieskończone zasoby i czas”, fajnie byłoby wrócić do tworzenia takich „lżejszych” gier. „Patrzysz na to, co Insomniac robi z Ratchetem i Clankiem i to jest ekscytujące. Wspaniale jest widzieć te rzeczy. Mamy tylko ograniczenia czasowe, wiesz, mam 48 lat i ile innych gier dostajesz” – powiedział Wells.

Jeśli chodzi o Druckmanna, powiedział, że kiedy Naughty Dog zakończy konkretny projekt, zespół poświęci „znaczną ilość czasu” na podejmowanie decyzji, co dalej i czy powinni stworzyć nowy adres IP, czy też ponownie zajrzeć do swojego katalogu w poszukiwaniu sequela.

„Naprawdę nie spieszymy się z tym, a gdybyś zobaczył nasze tomy z grafikami koncepcyjnymi, zobaczyłbyś nieużywane koncepcje rozrzucone po całej serii” – powiedział Druckmann. „Wtedy patrzymy na wszystko i zadajemy sobie pytanie, co nas ekscytuje? Co rzuci nam wyzwanie i popycha nas do średniej poza gry, które mogłyby być? Ponieważ ta inspiracja jest tak ważna, aby przetrwać lata produkcji”.

READ  Obowiązkowe polecenie powrotu do biura firmy Ubisoft Montreal podobno pozostawia pracowników „niespokojnych”

Poza Nowa gra wieloosobowa Last of UsNaughty Dog nie ma ogłoszonych projektów. Naughty Dog już to powiedział Nie będzie Twórz więcej gier z serii Uncharted, ale studio też Jestem otwarty na zaproszenie innego programisty i stworzenie Uncharted 5.

GameSpot może zarabiać prowizję od ofert detalicznych.