Ekstremalnie szerokopasmowe wsparcie to obecnie gorący bilet w mobilnym świecie. Jest wspierany przez najnowsze modele zarówno Apple, jak i Samsung, dzięki czemu mogą współpracować z markowymi trackerami (AirTag, Galaxy SmartTag +, Odpowiednio) może pokazać, gdzie znajduje się brakujący element, między innymi dzięki rzeczywistości rozszerzonej. Według wiarygodnego źródła ta możliwość może znaleźć się w przyszłych urządzeniach Google.

Meshaal Al-Rahman, redaktor naczelny Blo XDA-Developersg, Słyszano, że Google testuje obsługę Ultra Wide API na urządzeniach, które mogą (ale nie muszą) być kolejnym telefonem Pixel. 9to5Google Później potwierdzone Informacja.

Zakłada się tutaj, że „GS101” oznacza „Google Silicon”. Jest to termin, który został już zauważony w niektórych produktach, które tak twierdzą Wypełnij procesor specjalnie zaprojektowany przez i dla Google. Powinien był uczynić z niej jedną z pierwszych firm, jeśli nie Plik Po pierwsze, telefon Pixel jest wyposażony w procesor marki Google zamiast Qualcomm SoC.

Samsung Galaxy SmartTag + może wyświetlać swoje położenie na telefonach Galaxy w rzeczywistości rozszerzonej.

Zwykle nie wydajemy komentarza na temat czegoś takiego, ale szczerze mówiąc, uważamy, że Mashaal nigdy nie opublikowałby tego, chyba że byłby bardzo pewien źródła i dokładności informacji. I nie jest tak, że nie jest niczym niezwykłym, że duży producent telefonów komórkowych ustala zgodność funkcji z konkurencją dla nadchodzących urządzeń. UWB może być również używany do wykrywania bliskości, na przykład do łatwego parowania, udostępniania plików lub weryfikacji bezpieczeństwa.

Potraktuj to jednak jako plotkę, że nawet konkretne szczegóły są szerzej dostępne. Zakładając, że Google działa na dowolnym UWB Zgodność z istniejącymi produktami Lub tworząc własne nowe produkty, firma może całkowicie zarysować te plany przed następnym cyklem sprzętowym. (To już się zdarzyłoMeshaal kontynuuje, mówiąc, że nie ma potwierdzenia, że ​​kryptonim Raven odnosi się do konkretnego telefonu Pixel lub że Google pracuje nad trackerem UWB w stylu AirTag.

READ  Seria ASUS Zenfone 8 zawiera flagowy aparat wbudowany i składany aparat