Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA zgadza się wysłać załogę na pierwszą prywatną misję astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Górna linia

Według agencji NASA i jej partnerzy przygotowują międzynarodową załogę amerykańskiej firmy kosmicznej Axiom na pierwszą prywatną misję astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną w przyszłym roku. ogłaszać Poniedziałek, zamykając rok postępów w Cywilne podróże kosmiczne.

kluczowe fakty

Czteroosobowa załoga została zatwierdzona przez NASA i Multilateral Crew Operations Committee, m.in koalicja Spośród pięciu międzynarodowych agencji kosmicznych decyduje, kto poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

NASA poinformowała, że ​​członkowie misji przeszli oceny medyczne i mają wystartować 28 lutego.

Były astronauta NASA i wiceprezes ds. rozwoju biznesu w firmie Axiom, Michael Lopez Alegria, będzie liderem misji.

on Przystąp Napisane przez Larry’ego Connora, amerykańskiego przedsiębiorcy nieruchomości; Mark Bathy, kanadyjski biznesmen; oraz Eitan Stipe, inwestor i były pilot izraelskich sił powietrznych.

Załoga poprowadzi Badania W trakcie 10-dniowej misji m.in. praca z komórkami macierzystymi do badania starzenia się w kosmosie.

Ogromna liczba

55 milionów dolarów. Tyle Connor, Pathy i Stibbe zapłacili za udział w misji Axiom 1 (Ax-1), według Washington Post.

główne tło

Firma zajmująca się aksjomatem z siedzibą w Houston po raz pierwszy ogłosiła obsadę Styczeń. Misja jest częścią długofalowej działalności firmy plan Rozwój gospodarki o niskiej orbicie okołoziemskiej, w tym budowa komercyjnej stacji kosmicznej, która zastąpi Międzynarodową Stację Kosmiczną – jedną z kilka Firmy są w mieszance. Spółka percepcje Korzystanie z komercyjnej stacji kosmicznej zarówno dla prywatnych, jak i rządowych astronautów, a także produkcja. Druga misja ISS Axiom również była Świeci na zielono NASA, z przewidywaną datą startu gdzieś między następną jesienią a wiosną 2023 roku.

cień

zatrudnienie PoniedziałekJapoński miliarder Yusaku Maezawa powrócił na Ziemię po tym, jak został pierwszym kosmicznym turystą, który odwiedził Międzynarodową Stację Kosmiczną od ponad dekady. Pojawia się po roku rozwoju w dziedzinie „wyścig kosmicznyWśród pretendentów są miliarderzy Jeff Bezos, Elon Musk i Richard Branson. I podczas gdy konkurencja była chwalony Wielu nie jest pozbawione krytyków, którzy zwracają uwagę na to, co groźne środowiskowy Liczba ofiar i problemy z pozostawioną ziemią.

dogłębna lektura

NASA oświetla drugą misję specjalną z Axiom Space na Międzynarodową Stację Kosmiczną (strona Space.com)

Cicha bitwa o wymianę stacji kosmicznej nagle stała się bardzo gorąca (Ars Technica)

Axiom Space ujawnia naukę, która ma zostać wykonana podczas pierwszego załogowego lotu na Międzynarodową Stację Kosmiczną (krawędź)

Opuszczenie planety w kryzysie: oto dlaczego wielu uważa, że ​​wyścig kosmiczny miliarderów to okropny pomysł (Forbes)

Poznaj obywateli, którzy zapłacą po 55 milionów dolarów za podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną (Washington Post)

Jak stacja kosmiczna stała się wyrzutnią dla przyszłości ludzkości? (New York Times)

READ  tańcząca zorza polarna z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej; Zobacz klip NASA