Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NASA uruchamia swój najnowszy teleskop kosmiczny w Boże Narodzenie | NASA

Niebezpieczne silne wiatry utrzymają przewagę NASA teleskop kosmiczny Na ziemi przez co najmniej jeszcze jeden dzień, a cel startowy jest skierowany najwcześniej w sobotę — Boże Narodzenie.

NASA ogłosiła ostatnie opóźnienie we wtorek. Silne wiatry na górnym poziomie mogą wykoleić pocisk, a nawet go uszkodzić lub zniszczyć.

James Webb Próżnia Teleskop wzniesie się z Gujany Francuskiej na północno-wschodnim wybrzeżu Ameryki Południowej na pokładzie europejskiej rakiety Ariane. Launch managerowie spotkają się ponownie w środę, aby ocenić pogodę.

Następcą jest obserwatorium na podczerwień warte 10 miliardów dolarów Hubble Teleskop kosmiczny na orbicie od 1990 roku.

Podczas konferencji prasowej we wtorek NASA Urzędnicy powiedzieli, że rakieta i teleskop są w dobrym stanie, a jedynym pozostałym problemem, choć tolerowanym, była przerywana komunikacja między nimi.

Sprawa wcześniej wymusiła dwudniowe opóźnienie; Zacisk, który przypadkowo uderzył w teleskop w miejscu startu, spowodował poślizg na cztery dni.

Te przeszkody w ostatniej chwili pojawiają się po latach opóźnień i przekraczania kosztów dla Webba, największego i najpotężniejszego obserwatorium kosmicznego w historii.

NASA współpracuje przy projekcie z europejskimi i kanadyjskimi agencjami kosmicznymi.

READ  Kamo'oalewa może być kawałkiem księżyca • The Record